کد خبر: 981748 A

نماینده شیراز تاکید کرد:

نماینده شیراز و زرقان مهمترین مشکل قطعه‌سازان را بحث تامین مالی و دریافت به موقع مطالبات دانست و افزود: عدم ایجاد جریان مالی مناسب برای قطعه‌سازان از سوی خودروسازان سبب شده که بخش قطعه‌سازی کشور با مشکل نقدینگی مواجه شوند.

به گزارش ایلنا، جعفر قادری در نشست هم‌اندیشی بررسی مشکلات و چالش‌های پیش‌روی قطعه‌سازان خودرو در فارس افزود: صنعت خودرو در کشور با مشکل کمبود ظرفیت تولید مواجه نیست همچنان ‌که صنعت قطعه‌سازی به مشاغل غیر مستقیم بسیاری رونق بخشیده، اما اشکال کار در شیوه عرضه خودرو است.

وی اظهار داشت: مجلس یازدهم قصد رفع مشکلات را دارد و ضرورت دارد قطعه‌سازان استان فارس سهم خود را در ساخت و تولید قطعات افزایش دهند.

قادری گفت: به دلیل توزیع و نحوه عرضه نامناسب خودرو توسط خودروسازان، شرایط نابسامانی در بازار خودرو ایجاد شده است.

وی، حضور گسترده، پویا و پرانگیزه مردم در بازار سرمایه را یک فرصت طلایی برای شرکت‌های استان فارس دانست و تصریح کرد: مدیران این شرکت‌ها تمام توان خود را جهت حضور هرچه سریعتر در بازار سرمایه به کار گیرند و در این مسیر نمایندگان استان در مجلس نیز برای حمایت، آمادگی کامل خواهند داشت.

صنعت قطعه‌سازی فارس از ظرفیت خوبی برخودار است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس هم، با اشاره پیشرفت‌های خوب صنعت قطعه‌سازی این استان در سایه همکاری با بخش‌های خصوصی، شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر مراکز صنعتی گفت: این صنعت مادر، در استان فارس و کشور از پتانسیل، قابلیت، توانمندی و ظرفیت‌های خوبی برای صنایع و شرکت‌های مختلف برخوردار است.

حمیدرضا ایزدی افزود: واحدهای تولید قطعات خودرو در پیشرفت و توسعه فعالیت‌های اقتصادی استان، جهش تولید، گردش چرخ اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار نقش بسزایی دارند و از این رو تکمیل زنجیره این تولیدات در طرح توسعه تولید خودرو و فعالیت‌های اقتصادی امری مهم و اساسی به شمار می‌رود.

وی، ضمن تاکید بر لزوم آموزش نیروی انسانی شاغل در واحدهای تولیدی قطعه‌ گفت: برای آنکه شرکت‌های قطعه‌ساز خودرو بتوانند به مرحله خودکفایی در تولیدات خود برسند، الگوبرداری و استفاده از تجربیات قطعه‌سازان جهان و بهره‌مندی از علم و تکنولوژی روز دنیا در داخلی‌سازی با روش‌های نوین در این صنعت موثر است.

ایزدی اضافه کرد: با توجه به اینکه صنعت قالب‌سازی استان فارس از ظرفیت بالایی برخوردار است و فارس قطب قالب‌سازی کشور به شمار می‌آید، می‌تواند ظرفیت مورد نیاز زنجیره ارزش در صنعت خودرو و تامین سایر ظرفیت‌های مورد نظر داخلی را برآورده کند.

ایجاد اشتغال خودروسازان قطعه سازان نقدینگی قطعه سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر