کد خبر: 981639 A

کارشناس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی شهرستان جوین گفت: برداشت محصول ذرت بذری به صورت تمام مکانیزه از مزارع شرکت کشت و صنعت جوین آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سبزوار، کارشناس تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین با اشاره به  شروع عملیات برداشت ذرت بذری از مزارع کشت و صنعت جوین گفت: امسال ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی مجموعه کشت و صنعت جوین به کشت ذرت بذری اختصاص یافته که بیشتر از ارقام برکت ۲ برکت ۳ و ۷۰۴ برای کشت مورد استفاده قرار می گیرد.

مریم حمیدی راد افزود: جوین با تولید سالیانه بالغ بر ۶ هزار تن محصولات کشاورزی و دارا بودن جایگاه ویژه در تولید محصولات استراتژیک همچون گندم و کلزا و چغندر نقش پر رنگی در تامین امنیت غذایی نیز دارد.

وی ادامه داد: استفاده از مکانیزاسیون پیشرفته و کارآمد در مراحل مختلف تولید باعث رونق ، پویایی و توسعه پایدار در حوزه کشاورزی می شود.

حمیدی راد با اشاره به نقش مهم مکانیزاسیون در کشاورزی مدرن گفت: ارتقای ضریب مکانیزاسیون در بخش کشاورزی و استفاده از ماشین‌آلات و اداوات کشاورزی نوین، سبب افزایش تولید و بهره وری، کاهش ضایعات و افت محصولات و هزینه های جانبی می‌شود.

وی ادامه داد: فعالیت های کشت و صنعت جوین در تولید بذر مرغوب و استاندار و همچنین استفاده از کمباین های پیشرفته درخصوص برداشت ذرت بذری و بلال چینی، کمک بزرگی به بخش کشاورزی منطقه کرده است. 

حمیدی راد گفت: این محصول در اوایل خرداد ماه کشت و در مهر ماه برداشت می شود.

وی در مورد برداشت محصول با دستگاه پیکر هاسکر افزود:این دستگاه همزمان چهار ردیف ذرت مادری را با گنجایش مخزن ۱۰ متر مکعب و در هر ساعت حدود ۱۵۰۰ کیلوگرم ذرت آماده را برداشت می کند.

پیش بینی می شود میانگین از هر هکتار ۶ تن بذر ذرت و در مجموع ۲۱۰۰ تن بذر برداشت شود.

تامین امنیت جهاد کشاورزی خراسان رضوی صنعت کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر