کد خبر: 981556 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب زنجان تاکید کرد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به افزایش میزان مصرف آب خانگی توسط مشترکین استان زنجان گفت: مصرف آب خانگی در سطح استان زنجان در پی گرمای هوا در فصل تابستان و رعایت مسائل بهداشتی برای مقابله با کرونا افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی با اعلام این خبر، اظهار داشت: در تابستان امسال، مصرف آب خانگی استان زنجان در حوزه شهری با 2.6 میلیون متر مکعب تصاعد نسبت به تابستان سال گذشته 22 درصد افزایش داشته است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، مشترکین روستایی استان زنجان نیز در تابستان امسال 8 میلیون متر مکعب آب خانگی مصرف کرده اند که این میزان نسبت به تابستان سال گذشته 33 درصد افزایش را نشان می دهد.

جزء قاسمی،  ادامه داد: در 6 ماهه سال جاری میزان مصرف آب خانگی در استان در حوزه شهری 12 درصد و در حوزه روستایی 20 درصد افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه روند مصرف آب استان زنجان در دوران کرونا روند افزایشی مضاعفی پیدا کرده است، بیان کرد: علیرغم این و با وجود افزایش تعداد مشترکین و افزایش ناگزیر مصرف آب در فصل گرما، امسال تابستان هیچ قطعی آبی در شهرها و روستاهای استان زنجان به وجود نیامد.

جزء قاسمی با اشاره به تلاش شبانه روزی کارکنان خدوم شرکت آب و فاضلاب جهت ارائه آب سالم، بهداشتی و پایدار برای شهروندان درخواست کرد مشترکین استان زنجان مصرف آب خانگی خود را به ویژه در دوران فراگیری ویروس کرونا بیش از پیش مدیریت کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه قیمت تمام شده آب برای شرکت آب و فاضلاب نسبت قیمت فروش آن بسیار گرانتر است تاکید کرد: با توجه به قیمت پائین آب در ایران نسبت به سایر کشورهای جهان انتظار می رود مشترکین در مصرف آب صرفه جویی کرده و مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی به مصرف بی رویه آب در برخی روستاهای استان نیز اشاره کرده و گفت: برخی مشترکین روستایی که انشعابات غیرمجاز دارند آب آشامیدنی را جهت آبیاری باغات، پرورش احشام و سایر مصارف غیر ضرور استفاده می کنند.

جزء قاسمی یادآور شد: برخورد با متخلفین، شناسایی و جمع آوری انشعابات غیرمجاز به صورت جدی در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان زنجان قرار داشته و تلاش می شود با این کار علاوه بر پیشگیری از مصرف بی رویه آب از تضییع حق سایر مشترکین نیز جلوگیری بعمل آید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان/ مدیریت مصرف آب/کرونا ویرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر