کد خبر: 981441 A

صبح امروز رخ داد؛

آتش سوزی گسترده در انبار تفکیک و بازیافت مواد پلاستیکی واقع در جاده ورامین، خسارت مالی زیادی بر جای گذاشت.

به گزارش ایلنا، کارگران انباری واقع در جاده ورامین، بعد از محله قلعه نو، انتهای خیابان لوله گاز در ساعت ۰۸:۲۰ دقیقه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفتند و از وقوع آتش سوزی در داخل این انبار خبر دادند که ستاد فرماندهی این سازمان پس از دریافت اطلاعات بی درنگ آتش نشانان ایستگاه‌های ۹ و ۸۶ به همراه خودرو‌های پشتیبانی را به محل حادثه اعزام کرد.

جعفر شکرانه مهربانی رئیس ایستگاه ۸۶ آتش نشانی تهران در این باره گفت: محل حادثه انباری به وسعت ۸۰۰ متر مربع با کاربری تفکیک و بازیافت مواد پلاستیکی بود که قسمت سرپوشیده آن به وسعت ۲۰۰ متر مربع طعمه آتش سوزی شد.

وی افزود: براثر شدت آتش‌سوزی، شعله‌های آتش به محوطه بیرونی انبار نیز سرایت کرد و مقادیر زیادی از مواد بازیافتی دچار آتش‌سوزی شد.

شکرانه مهربانی ادامه داد: شدت آتش‌سوزی به حدی بود که شعله‌های آتش و دود ناشی از آن از فاصله دور کاملا دیده می‌شد.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم زیاد شعله‌های آتش و مواد سوختنی در محوطه این انبار، آتش‌نشانان با رعایت موارد ایمنی و پس از مجهز شدن به دستگاه تنفسی، اقدام به قطع جریان برق و گاز این انبار کرده و با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی به مقابله با شعله‌های آتش پرداخته و موفق شدند این آتش سوزی را پیش از گسترش بیشتر مهار و خاموش کنند.

رئیس ایستگاه آتش نشانی اظهار داشت: خوشبختانه در این حادثه هیچ یک از کارگران دچار مصدومیت نشدند و آتش نشانان نیز پس از خاموش کردن کامل شعله‌های آتش، موارد ایمنی انبار داری و نیز نحوه صحیح نگهداری این گونه مواد پلاستیکی و بازیافتی را متذکر شدند.

برق جاده خودرو مواد سوختنی آتش نشانی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر