کد خبر: 981355 A

هشدار دادستان به شهرداری تبریز:

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی تبریز نسبت به گودبرداری‌های بدون هماهنگی از سوی شهرداری تبریز به این مجموعه هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،بابک محبوب علیلو در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر لزوم تعبیه موانع حفاظتی برای پیشگیری از بروز حوادث در اماکن حفاری شده، افزود: شهرداری در موضوع گودبرداری های ساختمانی رها شده مکلف به انجام اقدامات ایمنی است.

وی اظهار داشت: در اماکنی که احتمال سقوط اشخاص به داخل محل حفاری یا خطر بروز حادثه وجود دارد باید موانع حفاظتی برای جلوگیری از ورود آسیب به شهروندان پیش بینی، اجرا و نصب شود که در این رابطه نیز شهرداری باید مقررات را به دقت اجرایی کند.

محبوب علیلو با تاکید بر لزوم توجه مضاعف به جان و مال شهروندان و رعایت نکات ایمنی و حفاظتی در جریان اجرای پروژه ها و عملیات عمرانی توسط شهرداری به منظور پیشگیری از وقوع حوادث، یادآور شد: حفظ امنیت و سلامت شهروندان در اولویت است و در این رابطه دادستانی مرکز استان به هیچ عنوان اغماض نخواهد کرد و با هیچ کسی هم تعارف نداریم.

وی ادامه داد: به موجب قوانین و مقررات، شهرداری مکلف به پر کردن و یا تعبیه وسایل ایمنی و علایم  هشدار دهنده در محل حفاری است.

دادستان مرکز آذربایجان شرقی اضافه کرد: در رابطه با حفاری های انجام شده در معابر شهری به منظور تامین ایمنی شهروندان، شهرداری باید نسبت ایجاد حریم،  حفاظ و نصب علایم هشدار دهنده کافی یا ایجاد راه خروج موقت اقدام کند.

محبوب علیلو افزود: همچنین شهرداری پیش از شروع حفاری ها باید نسبت به حصول اطمینان از عدم وجود خطرات در محل حفاری از قبیل سست بودن خاک و احتمال ریزش و ایجاد خطر برای کارگران اقدام کند.

طی هفته‌های اخیر گودبرداری ها و اجرای عملیات عمرانی توسط شهرداری تبریز موجب خسارت های مالی و جانی برای شهروندان شده است . 

آذربایجان شرقی انقلاب اسلامی سلامت شهرداری دادستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر