کد خبر: 981216 A

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری اصفهان خبر داد:

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری اصفهان گفت: هفت پروژه شاخص با هزینه‌ای بالغ بر ۶۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار در روستاهای این استان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا از اصفهان، علی رحمانی گفت: این طرح ها شامل احداث پارک تفریحی فدک در روستای فارفان اصفهان در زمینی به وسعت ۱۰ هزار مترمربع، پارک کودک روستای گرموک، احداث و ساماندهی معابر روستاهای چقا فریدونشهر، جندان و کفرود اصفهان، احداث و آسفالت جاده بارچان مبارکه و جاده عشایری قلعه سنگی و بچهگان سمیرم است که از محل اعتبارات دهیاری‌های استان تامین شد.

وی بیان کرد: در این هفته بیش از ۱۵ کیلومتر جاده آسفالته روستایی و عشایری در استان افتتاح شد که توسعه راه های ۲۵ روستا توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و با همکاری دهیاری ها در حال انجام است و بر اساس پیش بینی تا پایان دولت داوزدهم به بهره برداری خواهد رسید.

وی تقویت ظرفیت اقتصادی و درآمدی دهیاری‌ها را مهم برشمرد و یادآور شد: برخی از روستاهای کم جمعیت استان فاقد درآمد محلی هستند که فعالیت‌های اقتصادی مبتنی بر زندگی روستایی موجب تامین منابع مالی خواهد شد.

وی ادامه داد: تاسیس شرکت‌های گردشگری روستایی، آمار و عمرانی به رونق فعالیت اقتصادی و رفع نیازها در روستاها کمک کرده و به به کاهش مهاجرت‌ها از این مناطق منجر خواهد شد.

هفته ملی روستا و عشایر از ۱۴ مهرماه آغاز و تا ۲۲ همین ماه ادامه دارد که فرصتی برای ارائه دستاوردهای روستایی و فعالیتهای نظام در این بخش از کشور است. افتتاح پروژه، تجلیل از چهره های برتر روستایی، برگزاری نشست های هم اندیشی و برنامه های فرهنگی در این هفته با محوریت روستاها انجام می شود.

استان اصفهان با پنج میلیون و ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارای بیش از یکهزار و ۷۰۰روستا و آبادی با جمعیت افزون بر ۶۱۰ هزار نفر است که ۹۳۵ روستای اصفهان بیش از ۲۰ خانوار جمعیت دارد؛ روستاهای این استان دارای ظرفیت‌های گردشگری، صنعتی، کشاورزی و فرهنگی هستند و ۹ هزار و ۶۰۵ خانوار عشایری در استان زندگی و ۲۸ درصد کالاهای این استان را تامین می کنند.

استانداری اصفهان ایلنا استان اصفهان دفتر امور روستایی استانداری اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر