کد خبر: 981211 A

مدیرکل بهزیستی استان سمنان مطرح کرد:

مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: ۸ مرکز آسیب‌های اجتماعی و ۱۹ مرکز فوریت های اجتماعی در معاونت اجتماعی اداره کل در حال ارائه خدمات هستند که در شش ماهه ابتدای سال جاری دو هزار و ۴۷۲ نفر از خدمات فوریت های اجتماعی بهرمند شدند.

به گزارش ایلنا از سمنان، علیرضا ایزدپور مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: معاونت اجتماعی بهزیستی استان با دارا بودن ۶ کارشناس ستادی و  ۶۱ کارشناس شهرستانی در حوزه کاری، مهدهای کودک، شبه خانواده، توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و مراکز امور آسیب دیدگان اجتماعی و مددکاران مراکز تامین و توسعه در حال ارائه خدمات به جامعه هدف خود است.

وی در ادامه به تحت نظارت بودن ۱۱ خانه کودکان و نوجوانان با تحت حمایت داشتن ۲۰۵ فرزند تا ۱۸ سالگی اشاره کرد و گفت : اداره کل بهزیستی استان سمنان ۱۳۵ مهد کودک با جامعه آماری شش هزار و ۷۴۹ کودک را تحت نظارت دارد که با شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه سال گذشته و تعطیلی اجباری مهدها، در حال حاضر ۴۶ مهد در استان فعال است که به ۹۶۳ کودک خدمات آموزشی ارائه می کنند.

ایزدپور اظهار داشت: راه اندازی پویش همدلی به منظور عدم دریافت یا بخشودگی بخشی از اجاره بها توسط مالکین مهدهای کودک، بهرمندی از بیمه بیکاری، معرفی دریافت تسهیلات، تهیه و توزیع بسته های حمایتی، اهم اقدامات بهزیستی در جبران بخشی از خسارات ناشی از ویروس کرونا بر مهدهای کودک است.

وی تعداد زنان و دختران شهری، روستایی و عشایر بهرمند از بیمه اجتماعی سازمان بهزیستی را ۶۱۹ نفر و یک هزار و ۵۵۱ زن سرپرست خانوار تحت حمایت و مستمری بگیر بهزیستی استان در حوزه اجتماعی برشمرد.

مدیرکل بهزیستی استان گفت : ۹ کلینیک مددکاری فعال با مجموع ۹۱۲ پرونده در معاونت اجتماعی بهزیستی استان در حال ارائه خدمات به جامعه هدف خود بوده و ۱۸۴ خانواده مورد حمایت نیز که دارای چند قلو هستند از خدمات مستمری، کمک هزینه معیشت و شیرخشک بهره مند می شوند.

ایزدپور ۱۳ گروه همیار که با مدیریت زنان سرپرست خانوار فعال و تحت حمایت اداره کل هستند را از طرح‌های اشتغال زایی در معاونت اجتماعی برشمرد و در ادامه بیان کرد: ۲۷۲ دانشجو و بیش از ۷۰۰ دانش آموز  تحت حمایت  این معاونت هستند که کمک هزینه شهریه و تحصیلی دریافت می کنند.

استان سمنان ادار کل بهزیستی سمنان فوریت های اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر