کد خبر: 981141 A

رئیس میراث فرهنگی میبد خبر داد:

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میبد از آغاز مرمت دروازه ورودی شارستان میبد که به دروازه فارس معروف است، خبر داد.

به گزارش ایلنا، مشتاقیان گفت: مرمت این دروازه از پارسال با آزادسازی حمام که در محل یکی از برج‌های این دروازه قرار گرفته بود کلید خورد.

وی افزود: اجرای طرح این دروازه از عناصر و نمونه‌های مشابه برج و بارو‌های شارستان پس از تایید شورای فنی میراث فرهنگی استان آغاز شد.

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری میبد با بیان اینکه مجموعه راسته بازار شامل معابر، ساخت در و دروازه ورودی است که به صورت مشارکتی بین شهرداری و میراث فرهنگی درحال اجرا است، افزود: تاکنون بیش از یک و نیم میلیارد تومان برای اجرای سقف، دیوارچینی، ایجاد ساباط‌ها، ساخت و نصب در، معابر، بدنه سازی، زیربندی، نماسازی آن هزینه شده است.

مشتاقیان گفت: هدف از احیاء راسته بازار و بازارچه میری که در وسط این مجموعه قرار دارد ، رونق اقتصادی و گردشگری است که سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری میبد افزود: بافت تاریخی میبد اولین بافت تاریخی ثبت شده کشور و  شامل شارستان، حصار، برج و بارو، دروازه، کهن دژنارین قلعه، خندق و المان‌های شهرسازی باستانی ایران است .

ایران باستانی برج صنایع دستی و گردشگری گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر