کد خبر: 981047 A

با هدف ارائه خدمات روانشناسی و روانپزشکی؛

رئیس اداره درمان و سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان، از افتتاح کلینیک سوگ در زنجان همزمان با هفته سلامت روان خبر داد و گفت: در این کلینیک به خانواده های عزادار که عزیز خود را در اثر کرونا از دست داده اند، خدمات روانپزشکی ارائه می شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، احسان فکور در نشست خبری با خبرنگاران که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: به منظور ارائه خدمات روانشناسی به افراد سوگواری که به علت بیماری کرونا عزیزی را از دست داده‌اند، کلینیک سوگ در شهر زنجان راه اندازی می شود.

رئیس اداره درمان و سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان، با اشاره به اینکه محدودیت های موجود در خاکسپاری ها و برگزاری مراسم موجب شده است تا خانواده ها دچار ناراحتی‌های روحی و روانی شوند، خاطرنشان کرد: این کلینیک با هدف ارائه خدمات روانشناسی و روانپزشکی به این افراد ایجاد می شود.

به گفته وی، کلینیک سوگ همزمان با هفته سلامت افتتاح می شود و طی آن از کادر درمان زنجان با اهداء شاخه گلی تقدیر خواهد شد.

رئیس اداره درمان و سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان به دیگر برنامه‌های هفته سلامت نیز اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات روانشناختی فرزندپروری و مشاوره خانواده، به ویژه مشاوره هایی که مرتبط با کرونا مانند وسواس و افسردگی و اضطراب و غیره به صورت رایگان برای پرسنل دانشگاه ارائه خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان به برگزاری کارگاه‌های آموزشی وبینار برای مردمی که از طریق سامانه ها ثبت نام کرده اند در این هفته خبر داد و افزود: کارگاه‌های آموزشی دیگر نیز به صورت مجازی وبینار برای کارکنان دانشگاه به ویژه پرسنل درمان برگزار خواهد شد.

رییس اداره درمان و سلامت روان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر