کد خبر: 980838 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: افزایش تعداد کارمندان مبتلا به ویروس کرونا در طول یک هفته گذشته در استان مرکزی نگران کننده است و این مقوله باید مورد توجه قرار گرفته و اقدامات پیشگیرانه جدی تر اعمال شود.

سید محمد جمالیان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، افزود: بسیاری از مصوبات ستاد مقابله با کرونا در استان مرکزی اجرا نمی‌شود و بسیاری از رفتارها خلاف مصوبات است که در این خصوص انتظار می‌رود ستاد مقابله با کرونا نظارت اصولی بر مصوباتش داشته باشد.

وی ادامه داد: انتظار می رود بحث دورکاری و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در ادارات مورد توجه قرار گیرد و اگر تخطی در این راستا صورت گرفت برخورد قاطع صورت گیرد. اکثر صنوف استان مرکزی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌تفاوت هستند و انتظار می‌رود برخوردهای قاطع با متخلفان این بخش صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اظهار داشت: مراکز درمان دولتی استان مرکزی پاسخگوی نیاز بستری بیماران کرونایی نیست و متاسفانه در این استان هیچگونه مرکز درمانی نیروهای مسلح وجود ندارد. شمار زیادی از کادر پزشکی و پرستاری به ویروس کرونا مبتلا شدند و این نگرانی جدی در استان مرکزی است.

جمالیان تصریح کرد: کادر بهداشت و درمان سئوال می‌کنند که چرا آنان باید تاوان سهل‌انگاری افراد بی توجه به موضوع سلامت را بدهند و حاکم شدن این روحیه می‌تواند فاجعه‌بار باشد. بی‌تفاوتی عده‌ای از مردم نسبت به رعایت پروتکل‌ها بهداشتی، می‌تواند انگیزه کادر بهداشت و درمان را کاهش دهد. 

کرونا دورکاری دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی پروتکل های بهداشتی سید محمد جمالیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر