کد خبر: 980760 A

دادستان کرمانشاه تاکید کرد:

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: در شرایط کرونایی فعلی با افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند و سلامت مردم را به خطر می اندازند، به شدت برخورد می کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، شهرام کرمی با اشاره به تشدید وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان، اظهار کرد: دستگاه قضایی کرمانشاه در این شرایط از تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا برای حفظ سلامت شهروندان حمایت کامل را خواهد داشت.

وی تصریح کرد: اگر این ستاد برای افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، جریمه ای در نظر بگیرد، در راستای اجرایی شدن آن ورود می‌کنیم.   

دادستان کرمانشاه گفت: همچنین، طبق ماده 688 قانون مجازات اسلامی با افرادی که با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی سلامت مردم را به خطر بیندازند، برخورد خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: براساس این قانون، چنین افرادی مشمول جرم تهدید علیه بهداشتی عمومی و سلامت جامعه می شوند، لذا دستگاه قضایی با آنها برخورد خواهد داشت.

کرمی در ادامه با بیان اینکه از دستگاه های مختلف اجرایی استان هم می خواهیم که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در حوزه خود دقت و نظارت بیشتری داشته باشند، اعلام کرد: سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی نیز در این زمینه بار سنگینی بر دوش دارد و انتظار داریم که از ارائه خدمت به مسافرین بدون ماسک خودداری کنند.

کرونا ویروس سلامت جامعه رعایت نکردن پروتکل های اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر