کد خبر: 980742 A

توضیح شرکت روغن نباتی شیراز درباره گزارش ایلنا:

شرکت روغن نباتی شیراز درباره گزارش ایلنای استان فارس با عنوان «آینده پرابهام نرگس شیراز» توضیحاتی ارسال کرد که در زیر می‌خوانید.

به گزارش خبرنگار ایلنا،  13 مهرماه گزارشی از وضعیت کارخانه روغن نباتی شیراز منتشر شد که به بررسی مشکلات تولید و دغدغه های کارگران این کارخانه پرداخته بود.  این موضوع باعث واکنش مسئولان این کارخانه را در پی داشت  که در ادامه بخش هایی از متن جوابیه هیات مدیره  این شرکت را می خوانید.

« در ابتدا لازم است از حسن نیت آن خبرگزاری و حساسیت منطقی نسبت به حقوق کارگران شریف و زحمتکش از جمله کارکنان این کارخانه قدردانی نماید. اما در میان مطالب منتشره نکاتی غیرواقعی دیده می‌شود که لازم دیده شد نسبت به آنها توضیحاتی خدمت شما و خوانندگان محترم عرض نماید.

1- تعداد زیادی از کارخانجات روغن نباتی تعطیل هستند و یا زیر ظرفیت کار می‌کنند. آمار این کارخانجات را می‌توان از انجمن صنفی صنایع روغن نباتی دریافت نمود. علت اصلی این کاهش تولید مشکلات ارزی واردات روغن خام است. جهت استحضار عموم مردم شریف ایران باید عرض شود که حدود 95 درصد روغن خام مورد نیاز کشور از خارج تأمین می‌گردد و همگان با مشکلات عدیده دولت و بانک مرکزی در مورد تأمین ارز آشنا هستند.

2- علیرغم تعطیلی دو ماهه کارخانه همانطور که در گوشه‌ای از گزارش شما درج گردیده حقوق کارکنان به موقع پرداخت شده است. این کار با استقراض انجام شده و وظیفه ماست که تا حد امکان مانع افزایش مشکلات همکاران خود باشیم.

3- مسئولین محترم استان بدون استثنا همه تلاش خود را برای همراهی و همکاری در جهت کاهش مشکلات این کارخانه به کار برده‌اند و قطعا با این حسن همکاری ما از مشکلات جاری عبور خواهیم کرد.

4- در این گزارش اشاره شده که زور مسئولان به مالکان کارخانه نمی‌رسد. اولاً عرصه تولید و خدمات در کشور عرصه زورآزمایی نیست، اتفاقاً مسئولان محترم همگی از مشکلات ناشی از تحریم برای واحدهای تولیدی باخبر هستند. همچنین برای رفع این مشکلات همراهی و همکاری دولت و مسئولین لازم است و خدای ناکرده زورآزمایی و بستن تهمت‌های ناروا به یک کارخانه معتبر ضربه به صنعت کشور محسوب می‌گردد. کدامیک از این دو رفتار مشکلات کارگران را زودتر حل می‌کنند؛ زورآزمایی و یا همراهی و دلسوزی؟ کارخانه‌ای که در شرایط ناگوار تولید، حقوق کارکنان خود را می‌پردازد چرا باید تحت فشار قرار گیرد؟

5- با صرفنظر کردن از پاسخ به مطالب غیرواقعی و برداشت‌های مغرضانه در بخش‌هایی از این گزارش که قطعاً هیچ کمکی به حل مشکلات نیز نخواهد کرد، لازم می‌دانیم در مورد شایعات بی‌اساس دیگری که اخیراً در محافل غیرکارگری بیشتر مطرح می‌شود توضیحاتی را به اطلاع برسانیم و آن هم شایعه بی‌اساسی تعطیلی دائمی کارخانه و تمایل مالک به فروش زمین کارخانه می‌باشد.

اولاً بیشتر زمین‌های کارخانه روغن نباتی شیراز اوقافی و در اجاره این شرکت می‌باشد.

لذا فروش آنها توسط مالک کارخانه غیرممکن است.

ثانیاً هم‌اکنون که این گزارش شما منتشر شده است روغن مورد نیاز  تولید سه ماه کارخانه تأمین و از هفته اول مهر ماه تولید کارخانه شروع شد و به حول و قوه الهی ادامه خواهد داشت.

ثالثاً اساس این شایعات ممکن است در نتیجه تصمیمات مقامات محترم استان فارس مبنی بر جابه‌جایی کارخانه به خارج شهر مطرح شده باشد. لازم به ذکر است که این شرکت تا کمتر از دو ماه آینده نسبت به شروع عملیات ساختمانی در محل کارخانه جدید اقدام خواهد نمود و تا تکمیل کارخانه جدید به تولید در محل فعلی ادامه خواهد داد. همچنین عکس‌هایی که در این گزارش چاپ فرموده‌اید کاملاً مغرضانه انتخاب شد و تصویری از یک محل تعطیل و مخروبه در عکسی دیده می‌شود در حالی که مطابق عکس‌های ارسالی ما برای شما کارخانه در حال کار و فعال می‌باشد لطفا عکس‌ها را در لابه‌لای مطالب چاپ فرمایید.

با تشکر

شرکت روغن نباتی شیراز

 

 

حقوق زمین واردات تأمین ارز حقوق کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر