کد خبر: 980581 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی آخرین وضعیت جوی و آب و هوای استان های کشور را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی گفت: این هفته بیشتر مناطق کشور جوی آرام دارند، اما در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت انتظار غبار صبحگاهی را داریم.

وی ضمن اشاره به اینکه از نظر شرایط دمایی مناطق شرق و شمال شرق کشور امروز و فردا با کاهش نسبی دما همراه هستند، ادامه داد: از امروز تا پایان هفته در دیگر نقاط کشور افزایش نسبی دما حدود یک تا دو درجه را داریم.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: طی ۳ روز آینده در مناطقی از استان‌های خراسان جنوبی، شرق کرمان و هرمزگان و همچنین سیستان‌وبلوچستان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و احتمال خیزش گرد‌وخاک در این مناطق وجود دارد.

رفیعی افزود: از بعد از ظهر فردا دوشنبه و طی روز سه‌شنبه دریای عمان و تنگه هرمز با توجه به وزش باد شدید که در این مناطق وجود دارد، مواج و متلاطم است.

وی در خصوص آخرین وضعیت آب وهوایی پایتخت توضیح داد: آسمان تهران امروز صرف تا کمی ابری است و گاهی ورزش باد در آن رخ می‌دهد و حداکثر دما امروز در این شهر به ۲۱ درجه بالای صفر می‌رسد و حداقل دمای امروز مهرآباد ۱۱ درجه سانتیگراد است و پیش‌بینی می‌شود فردا هم همین حداقل دما را در پایتخت تجربه کنیم.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: از بین مراکز استان‌ها سردترین مرکز استان امروز شهرکرد گزارش شده که حداقل دما در این شهر یک درجه زیر صفر است و دمای بجنورد هم به صفر رسیده و شهر‌های بیرجند، همدان، مشهد و زنجان دمای یک درجه بالای صفر را داشتند.

رفیعی اضافه کرد: گرمترین مراکز استان دیروز بندرعباس با حداکثر دمای ۳۷ درجه بالای صفر و بعد از آن اهواز با دمای ۳۶ درجه سانتیگراد بوده‌اند.

سازمان هواشناسی عمان گرد و خاک مشهد هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر