کد خبر: 980554 A

فرمانده انتظامی استان زنجان خبرداد:

فرمانده انتظامی استان زنجان از کشف بیش از 31 میلیاردی فرار مالیاتی و وصول آن به خزانه دولت با تلاش ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی استان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار رحیم جهانبخش اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر فرار مالیاتی توسط 2 نفر ، موضوع به طور جدی در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان زنجان، افزود: در تحقیقات تخصصی صورت گرفته مشخص شد افراد مورد نظر در راستای انجام فعالیت های اقتصادی از جمله واردات، اقدام به اخذ کارت بازرگانی کردند.

سردار جهانبخش ادامه داد: در ادامه تحقیقات، ماموران به این نتیجه رسیدند افراد مورد نظر کارت بازرگانی دریافت شده را با دریافت مبلغی در اختیار یک شرکت قرار داده اند که اعضاء این شرکت با سوء استفاده از کارت های بازرگانی صادر شده اقدام به واردات قطعات ترمز ماشین ، الیاف پلی استر، درب ضد سرقت فلزی ، اجزاء قطعات لامپ کم مصرف، چسب بتون ، ماشین پرینت رنگی و کابل شبکه از کشورهای خلیج فارس و سایر کشورهای آسیایی کرده و طی این مدت مالیات کالاهای وارد شده را پرداخت نکردند.

این مقام ارشد انتظامی استان زنجان اظهار داشت: در همین راستا و طی شکایت اداره کل مالیاتی استان و با تلاش بی وقفه و هماهنگی با مراجع قضایی ، ماموران با اخذ نیابت به یکی از استان های مرکزی کشور اعزام و طی یک عملیات پلیسی موفق به دستگیری 3 تن از متهمان این پرونده شدند.

فرمانده انتظامی استان زنجان در پایان خاطر نشان کرد: با پیگیری های به عمل آمده و هماهنگی با اداره کل مالیاتی استان مبلغ 31 میلیارد و 396 هزار ریال به مرحله وصول در آمده و به خزانه دولت واریز و پرونده به همراه مدارک و مستندات موجود به مراجع قضایی ارسال شد.

فرمانده انتظامی استان زنجان /سردار جهانبخش/ کشف قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر