کد خبر: 980484 A

شهردار شیراز مطرح کرد:

شهردار شیراز اعلام کرد: طبق نظر مشاور ذی‌صلاح برای مدیریت سیلاب این محدوده باید از دروازه قرآن تا رودخانه خشک بالغ بر 2400متر لوله گذاری انجام دهیم که این امر هم اکنون در حال انجام است.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در بازدید از پروژه مدیریت سیلاب دروازه قرآن افزود: شهرداری با هماهنگی دستگاه های اجرایی به ویژه معاونت عمرانی استانداری فارس، مشاوری را برای مدیریت دفع سیلاب اتخاذ کرد.

وی در خصوص پیشنهادات مشاور مدیریت سیلاب گفت: ایجاد پنج بند در بالادست دروازه قرآن که منابع طبیعی در حال اجرای آن است و اضافه کردن یک لوله دو هزار به لوله ای که از قبل تعبیه شده بود در پایین دست دروازه قرآن از جمله این تصمیمات بود.

شهردار شیراز با اشاره به اجرای 2400متر لوله گذاری از دروازه قرآن تا رودخانه خشک اضافه کرد: با اجرای این لوله گذاری هنگام بارندگی آب اضافی دروازه قرآن که ناشی از سیلاب کوه است و روان آبهای خیابان هایی همچون هفت تنان به رودخانه خشک منتقل می شود.

اسکندرپور تاکید کرد: اجرای پروژه مدیریت سیلاب دروازه قرآن برای شهر شیراز بسیار مهم است و تلاش داریم بتوانیم در  زمان کوتاهی و پیش از شروع بارندگی ها این پروژه را به بهره برداری برسانیم.

وی با یادآوری حادثه سیل دو سال پیش دروازه قرآن گفت: در سالهای دور حجم آب بالایی از دروازه قرآن به سمت شهر از طریق مسیر رودخانه ای که در کنار بنای دروازه قرآن بود سرازیر می شد اما شهرداری وقت در این مسیر لوله گذاری و آن را تبدیل به مسیر سواره می کند اما متاسفانه این لوله گذاری هنگام بارندگی شدید، پاسخگوی سیلاب نبود.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: به علت حساسیت پروژه مدیریت سیلاب از دستگاه های اجرایی به ویژه پلیس می خواهم که همراهی بیشتری با آن داشته باشند.

 

دستگاه های اجرایی سیل قرآن منابع طبیعی حجم آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر