کد خبر: 980352 A

طی مراسمی با حضور امام جمعه تبریز؛

چهار اثر نفیس و ماندگار استاد برجسته خوشنویسی کشور از سوی خیر فرهنگی تبریزی خریداری و به حرمین شریفین ائمه اطهار در کشور عراق وقف شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، دست خط هنرمند فقید تبریزی، استاد بخت شکوهی توسط یکی از خیران تبریزی خریداری شده و به حرمین عتبات عالیات اهدا شد.

امام  جمعه تبریز در این مراسم با بیان اینکه تاکنون چنین مرسوم بوده که وقف تنها در اموری خاص صورت می‌گرفت، گفت: در سال‌های اخیر شاهد نوآوری در نیات واقفان نیز هستیم.

وی افزود: اغلب موقوفات موجود محل مصرف مشابهی دارند، اما برخی امور مورد غفلت واقع شده است؛ از این رو سوق دادن نیات واقفان به سمت تعالی فرهنگ و هنر کشور امری پسندیده و لازم است.

وی با تقدیر از اقدام شایسته خانواده مرحوم استاد بخت‌شکوهی و که بانی این حرکت فرهنگی و معنوی شده‌ است، گفت: مرحوم استاد بخت‌شکوهی نه تنها استاد برجسته هنر خوشنویسی، بلکه در اخلاق، تواضع، تعهد و معرفت نیز ممتاز بوده است.

گفتنی است، در پایان این مراسم که با حضور رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور و استان، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان‌شرقی، هنرمندان خوشنویسی و اصحاب رسانه استان همراه بود، از واقف خیراندیش این آثار هنری تجلیل بعمل آمد.

اخلاق خانواده خوشنویسی عراق عتبات عالیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر