کد خبر: 980334 A

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی:

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۴۶۲ دانش آموز در سطح استان مرکزی در مدارس کانکسی تحصیل می کنند. در حال حاضر شهرستان‌های کمیجان، خنداب، ساوه، زرندیه، فراهان، آشتیان و همچنین شازند به خصوص منطقه سربند این شهرستان دارای مدارس کانکسی هستند. شهرستان های اراک، خمین، محلات، دلیجان و تفرش فاقد مدارس کانکسی هستند.

حسین محمدی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، افزود: سال گذشته ۷۲ مدرسه کانکسی در استان مرکزی وجود داشت. از سال گذشته تفاهم نامه‌ای را در سطح استانی و ملی منعقد کردیم که هر چند اعتبارات آن به طور کامل اختصاص داده نشد، اما به پشتوانه این اعتبارات، فرایند جمع آوری مدارس کانکسی در استان را آغاز کردیم. به گونه ای که در ابتدای امسال به ۵۷ مدرسه کانکسی با ۷۲ کلاس درس رسیده ایم و در حال حاضر نیز ۵۱ مدرسه کانکسی با ۶۲ کلاس درس دایر هستند.

وی ادامه داد: در مجموع تصور می‌کنم که با اقدامات انجام شده در حوزه مدارس کانکسی استان، نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد کاهش این مدارس را در سطح استان شاهد باشیم و اگر به موفقیت دست یابیم، حدود ۴۰ تا ۴۲ مدرسه کانکسی در استان باقی بماند که اقدامات لازم برای جمع آوری آنها نیز در سالهای آینده انجام خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی اظهار داشت: با تمرکزی که بر روی بخش های محروم استان مانند شهرستان های کمیجان، خنداب و منطقه سربند از توابه شهرستان شازند داشتیم، با توجه به اینکه بیشترین مدارس در این ۳ شهرستان وجود دارد، بخش هایی از این مدارس نیز در دستور کار قرار گرفته است. خوشبختانه موفق شدیم اکثر قریب به اتفاق مدارس کانکسی در شهرستان کمیجان را با کمک و یاری خیرین حقوقی همانند برخی بانکها و همچنین خیرین حقیقی، به صورت مشارکت دولت و خیرین، جمع آوری کرده ایم و در مراحل پایانی قرار داریم.

محمدی تصریح کرد: در شهرستان خنداب پروژه جمع آوری ۳ مدرسه کانکسی و در منطقه سربند از توابع شهرستان شازند پروژه جمع آوری ۲ مدرسه کانکسی را آغازکرده ایم. در خصوص مدارس کانکسی شهرستان زرندیه نیز با مشارکت گروه های جهادی این شهرستان و قراردادهایی که با این گروه های جهادی منعقد کرده ایم، ۳ مدرسه کانکسی در این شهرستان جمع آوری خواهد شد.

استان مرکزی مدارس کانکسی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر