کد خبر: 980309 A

معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهوری:

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری گفت: طرح اقدام مسکن ظرفیت و راهکار مناسبی برای خانه دار شدن کارگران فاقد مسکن به شمار می‌رود که باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، سعید شیرکوند روز شنبه در نشست مسکن کارگری قزوین با اشاره به تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی با اتاق تعاون ایران برای ساخت واحدهای مسکونی در جوار شهرک‌های صنعتی به منظور تامین مسکن ارزان قیمت برای کارگران شاغل در این شهرک‌ها، افزود: همچنین بخشی از مسکن مورد نیاز جامعه کارگری را می توان با در اختیار گرفتن طرح های ناتمام مسکن مهر در کنار تخصیص زمین در قالب طرح اقدام ملی مسکن تامین کرد.

این مسئول با بیان اینکه دولت از خانه دار شدن کارگران حمایت می کند، گفت: طرح ساخت مسکن کارگری در جوار شهرک های صنعتی اقدامی راهگشا برای خانه دار شدن کارگران فاقد مسکن به شمار می رود.

وی اظهار داشت: در دوره های گذشته حرف های بزرگی زده شد و طرح های بزرگی شروع شد که متاسفانه نیمه کاره و ناتمام باقی ماند بنابراین باید در پیش بینی، طراحی و اجرای طرح ها از جمله مسکن کارگران باید حرفه ای تر عمل کرده و براساس واقعیت های موجود حرکت کنیم.

این مسئول با تاکید بر لزوم توجه به تامین مسکن کارگران، گفت: ۶ بلوک مسکونی نیمه تمام در شهرک مهرگان وجود دارد که بهزیستی و اتاق تعاون برای ساخت مسکن مددجویان و کارگران شهرک های صنعتی، متقاضی دریافت آنها هستند که براساس تعهدات و قول های قبلی ۲ بلوک کامل تر به بهزیستی و سایر به اتاق تعاون به شکل مشروط و به شرط تعیین سرمایه گذار و عقد قرارداد با بانک مسکن تا پایان آذر ماه و ارایه گزارش آن به معاونت اول ریاست جمهوری اختصاص پیدا می کند.

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه به متقاضیان ساخت مسکن در طرح های نیمه تمام مهر باید فرصت لازم ارایه شود اما اگر آنها مطابق با تعهدات خود پیش نرفتند باید از واگذاری زمین یا طرح های نیمه تمام برای تکمیل به آنها جلوگیری کرد، اظهار داشت: نباید برای خود تعهدی که قابلیت اجرا ندارد ایجاد کنیم چرا که در این صورت مشکلات حجیم تر و زیاد می شوند.

بهزیستی دولت مسکن مشکلات معاون اول رئیس جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر