کد خبر: 980307 A

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی:

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی گفت: بیشترین کودکان بی‌سرپرست استان مرکزی به ترتیب در شهرستان‌های اراک، ساوه، شازند و خمین و کمترین این کودکان در شهرستان‌های آشتیان و تفرش زندگی می‌کنند که نگاه تربیتی، حمایتی برای این قشر باید به‌ صورت ویژه در نظر گرفته شود.

زهرا کسایی‌پور در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، افزود: در حال حاضر 3228 کودک تحت پوشش 2 سازمان حمایتی بهزیستی و کمیته امداد استان مرکزی قرار دارند که 1567 نفر آنان دختر و 1661 نفر آنان پسر هستند. از این تعداد ۳۳۲ کودک بدسرپرست هستند که ۱۷۲ نفر دختر و ۱۶۰ نفر پسر را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین 2228 کودک معلول زیر پوشش اداره کل بهزیستی استان مرکزی هستند که شامل 1018 نفر کودک معلول جسمی حرکتی، ۳۱۹ نفر کودک دارای مشکل شنوایی، ۱۴۰ نفر کودک اوتیسم و ۷۵۱ نفر دارای سایر معلولیت‌ها از جمله معلولیت ذهنی، بینایی، اعصاب و روان و ضایعه نخاعی هستند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی با بیان اینکه کوتاه قدی، کم وزنی و لاغری، اضافه وزن و چاقی از دیگر مشکلات جسمی است که برخی کودکان استان به آن مبتلا هستند، اظهار داشت: ۹۴ هزار و ۸۹۱ کودک از سال ۹۵ تا پایان تیرماه سال ۹۸ در استان دچار سوءتغذیه شده‌اند که از این تعداد ۴۴ هزار و ۸۶ نفر آنها دختر و ۵۰ هزار و ۸۰۵ نفر آنها پسر هستند.

کودکان بدسرپرست مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی معلویت کودکان سوءتغذیه در کودکان سازمان های حمایتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر