کد خبر: 980045 A

استاندار اصفهان مطرح کرد:

استاندار اصفهان گفت: لازم است مستندات حقآبه‌های کشاورزان جمع‌آوری تا از طریق معاونت حقوقی ریاست جمهوری پیگری شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، عباس رضایی اظهار داشت: حرکت به سمت مصرف بهینه آب و الگوی مطلوب کشت سیاست استان در حوزه آب و کشاورزی است.

مدیریت ارشد استان اصفهان ادامه داد: تولیدات گلخانه‌ای در گام نخست باید متناسب با نیاز استان و کشور باشد و در گام بعدی مبحث صادرات در دستور کار قرار گیرد‌.

وی اضافه کرد: امکانات و تسهیلات بانکی نیز لازم است در راستای ارتقای راهکارهای افزایش بهره‌وری و الگوی مطلوب کشت متناسب با آب استان جهت دهی شود.

استاندار اصفهان اظهار کرد:  اجرای سیاست‌های تشویقی در حوزه تسهیلات، بازاریابی، بیمه و تامین یارانه نهاده‌ها می‌تواند در ترغیب کشاورزان به سمت این سیاست‌ها موثر باشد.

وی اضافه کرد: همچنین تولید محصولات رسانه‌ای آموزشی و انگیزشی توسط رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در راستای آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و اقناع سازی در ترغیب و سوق دادن کشاورزان به سمت تغییر الگوی کشت و اجرای سیاست‌های آبی استان از دیگر برنامه‌های تاثیرگذار است.

رضایی ادامه داد: استفاده از ظرفیت تشکل‌های صنفی کشاورزی و استفاده از نقطه نظرات کارشناسی اعضای کمیته در جمع بندی و تکمیل سیاست‌های تشویقی نیز می‌تواند در اقناع‌سازی و همراهی کشاورزان با سیاست‌های آبی حوزه کشاورزی موثر باشد.

 

 

استانداری اصفهان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر