کد خبر: 979810 A

پس از اقامه نماز در بهشت زهرای تهران؛

پیکر مرحوم محمدرضا شجریان به منظور تدفین در توس و در جوار آرامگاه فردوسی لحظاتی قبل وارد فرودگاه هاشمی نژاد مشهد شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از مشهد، پیکر محمدرضا شجریان پس از مراسم اقامه نماز در بهشت زهرا (س) تهران، با یک فروند هواپیمای اختصاصی به مشهد منتقل شد تا بنابر وصیت خودش، در کنار آرامگاه شاعر بزرگ حماسه‌سرای ایران، فردوسی و مقبره شاعر معاصر مشهدی "مهدی اخوان‌ثالث" در طوس به خاک سپرده شود.

در پی درگذشت این چهره ماندگار موسیقی ایران، همه اقدامات لازم برای استقبال از پیکر آن مرحوم در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد صورت گرفته است.

این درحالیست که از اوایل صبح جمع کثیری از مشتاقان و دوستداران استاد شجریان در فرودگاه و محل آرامگاه فردوسی در توس تجمع کردند.

محمدرضا شجریان استاد آواز کشور، پس از حدود چهار سال تحمل بیماری سرطان، روز گذشته (پنجشنبه) در بیمارستان جم تهران و در سن 80 سالگی، چشم از جهان فروبست.

علت تاخیر در مراسم خاکسپاری استاد شجریان

زمان تشییع پیکر استاد بزودی اطلاع‌رسانی خواهد شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: زمان دقیق خاکسپاری مرحوم استاد محمدرضا شجریان در آرامگاه فردوسی مشهد به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

جعفر مروارید در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مشهد گفت: مسئولان و خانواده استاد شجریان به دنبال برگزاری مراسمی در شان استاد و مطابق با پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با بیماری کرونا هستند و تاخیر در زمان برگزاری مراسم خاکسپاری نیز به دلیل رعایت همین پروتکل‌های بهداشتی بوده است.

وی از صبر و حوصله مردم و علاقه‌مندان استاد شجریان قدردانی کرد و گفت: زمان دقیق مراسم پس از حضور پیکر استاد شجریان و خانواده استاد شجریان در مشهد برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری و سپس اطلاع رسانی می‌شود.

شجریان

شجریان استاداواز ارامگاه فردوسی شهرطوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر