کد خبر: 979319 A

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان گفت: در 6 ماهه ابتدای سال 99 این شرکت موفق به تحقق 75 هزار و 658 میلیارد ریال درآمد فروش شده است که با این روند مناسب «ذوب» قطعا در سال جاری از زیان انباشته خارج و موفق به توزیع سود در سال جاری خواهد شد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، منصور یزدی زاده اظهار داشت: در این صورت شرایط شرکت جهت ارتقا  از بازار فرابورس به بازار بورس نیز در سال آتی فراهم خواهد شد و به طور قطع با تحقق این موضوع حمایت از سهام این شرکت نیز با عنایت به تاثیر سهم بر شاخص کل افزایش خواهد یافت.

به گفته وی، در حال حاضر  صندوق مشترک توسعه بازار سرمایه نیز با انتشار 40 میلیون اوراق تبعی شرکت ذوب آهن اصفهان با قیمت اعمال 7330 ریال در تاریخ 24 اسفندماه 99 دورنمای مثبت این شرکت را به بازار سرمایه انعکاس داده است ، ولی متاسفانه با جو روانی نامطلوبی که بر بازار سرمایه حاکم شده است ، سهامداران در حال فروش دارایی خود به زیر ارزش ذاتی سهم هستند که قطعا به زیان آنها منجر خواهد شد.

افزایش سرمایه ذوب آهن

یزدی زاده از افزایش سرمایه قریب الوقوع شرکت خبر داد و گفت: این شرکت در حال تدارک افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران است که در حال حاضر در مرحله بررسی حسابرس و بازرس قانونی شرکت است و به زودی نهایی و در سامانه کدال افشا می شود و پس از آن نیز دریافت مجوز سازمان بورس و برگزاری مجمع اقدام خواهد شد که تحقق این موضوع نیز به بهبود ساختار مالی شرکت و همچنین تامین سرمایه در گردش مورد نیاز جهت افزایش تولید در سال آتی کمک خواهد کرد.

بازار گردانی در ذوب آهن با تاسیس صندوق

مدیر عامل شرکت ذوب آهن اصفهان تاسیس صندوق بازارگردانی اختصاصی را از دیگر اقدامات موثر این شرکت   دانست و گفت : موافقت اصولی تاسیس صندوق بازارگردانی ذوب آهن اصفهان از سازمان بورس نیز دریافت شده است و برنامه شرکت تقویت منابع مالی این صندوق جهت حمایت از سهام شرکت ذوب آهن است .

وی افزود: مذاکراتی نیز با سهامداران عمده شرکت انجام شده است تا آنها نیز با بازارگردانی سهام به ایجاد ثبات و تعادل در معاملات سهام شرکت در بازار سرمایه کمک کنند.

سهام خزانه در ذوب آهن استارت خورد

یزدی زاده از احتمال ورود ذوب آهن برای خرید سهام خزانه خبر داد و افزود: با توجه به دستورالعمل اجرایی سهام خزانه که عنوان می دارد ناشر از زمان تصویب قطعی افزایش سرمایه تا پایان مهلت پذیره نویسی نمی تواند هیچ گونه سهام خزانه ای نزد خود نگهداری نماید ، پس از انجام افزایش سرمایه ، در خصوص ظرفیت های ناشی از سهام خزانه نیز تصمیم گیری خواهد شد.

وی ادامه داد: تا زمانی که سهامداران سهام خود را حفظ کنند و اسیر هیجان های مقطعی نشوند هیچ گونه ضرر و زیانی متوجه آنها نشده است و قطعا شرایط جاری و هیجان‌های ایجاد شده نیز گذرا خواهد بود و شرکت های بنیادی و در حال رشد مسیر رو به رشد خود را ادامه خواهند داد.

 

 

بورس ذوب آهن اصفهان زیان انباشته شرکت ذوب آهن اصفهان ایلنا استان اصفهان ذوب آهن در بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر