کد خبر: 979267 A

سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت: تعدادی واکسن آنفولانزا به استان اختصاص یافته و در حال توزیع است اما در عین حال این واکسن‌ها در ابتدا به افرادی که در اولویت هستند، تخصیص می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حسن جعفری در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان که در محل استانداری برگزار شد، با بیان اینکه شرایط استان از نظر کرونا همچنان در مرحله هشدار قرار دارد، گفت: از همه مردم خواهش می‌کنیم در ایام پایانی ماه صفر به سمت استان حرکت نکنند چرا که استان آمادگی پذیرش این عزیزان را نخواهد داشت.

وی در باره حرکت زائران پیاده در ایام عزاداری ماه صفر به سمت مشهد افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا هر گونه پیاده‌روی ممنوع است و از استان‌های همجوار می‌خواهیم که هیئات را توجیه و اقناع کرده تا به سمت استان حرکت نکنند. همچنین در داخل استان هم به فرمانداران تاکید شده که در حوزه همان شهرستان در صورت لزوم مراسم‌ها در قالب پروتکل‌ها برگزار شود.

سرپرست استانداری خراسان رضوی افزود: در مورد اربعین و دهه آخر صفر برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته که با رعایت پروتکل‌ها مراسم‌ها برگزار شود، البته قرار شد فرمانداران روش‌های اجرایی شیوه‌نامه‌های ابلاغی را تدوین و اجرا کنند.

جعفری گفت: انتظار ما از همه دلباختگان اهل‌بیت (ع) این است که با خادمان خود در حوزه سلامت همکاری بکنند تا هم شاهد رعایت پروتکل‌ها و هم برگزاری هر چه بهتر عزاداری‌ها در ایام مذکور باشیم.

وی در ارتباط با تخصیص واکسن آنفولانزا به استان بیان کرد: تعدادی واکسن آنفولانزا به استان اختصاص یافته و در حال توزیع است اما در عین حال این واکسن‌ها به افرادی که در اولویت هستند از جمله زنان باردار و بیماری‌های پرخطر اختصاص و بعد از آن به متقاضیان تخصیص می‌یابد.

سرپرست استانداری خراسان رضوی ضمن اشاره به آمادگی لازم مدیران برای برگزاری مراسم اربعین حسینی، در خصوص برگزاری مراسم‌های دهه آخر صفر گفت: علوم پزشکی و هلال احمر هم سلامت عزاداران و نظارت بر این ایام را مورد توجه قرار خواهند داد.

جعفری اظهار کرد: در دستورالعمل‌ها به صورت شفاف اعلام شده که برپایی هرگونه موکب توزیع اقلام خوراکی و آشامیدنی ممنوع، اما در قالب نذر سلامت و پویش جمع‌آوری نذورات برپایی این موکب‌ها پس از کسب مجوز از اداره کل تبلیغات اسلامی بلامانع اعلام و ابلاغ شده است.

وی در ارتباط با آخرین وضعیت استان گفت: همچنان در مرحله هشدار افزایش کرونا قرار داریم لذا باید مراقبت‌های لازم به صورت خاص صورت گیرد بر همین اساس هر چه بتوانیم درصد استفاده از ماسک را در استان افزایش بدهیم شاهد پیشگیری قابل توجهی خواهیم بود.

سرپرست استانداری خراسان رضوی افزود: در حوزه اصناف شاهد کاهش رعایت پروتکل‌ها هستیم که در این راستا باید واحدهایی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، پس از تذکر پلمب شوند.

اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی سلامت علوم پزشکی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر