کد خبر: 979138 A

رئیس کل دادگستری قزوین با بیان اینکه هر گونه تغییر کاربری در باغستان سنتی قزوین ممنوع است، گفت: باغستان یک میراث ارزشمند از گذشتگان است که همه ما باید برای صیانت از آن تلاش کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال که با حضور جمعی از مسئولان  در دادسرای قزوین برگزار شد، با اشاره به قدمت یکهزار ساله باغستان سنتی قزوین افزود:پیشنهادها برای حفظ باغستان سنتی باید منطبق بر واقعیات موجود باشد تا بتوانیم از این میراث ارزشمند صیانت کنیم.

این مسئول، صیانت از منابع طبیعی را به عنوان موهبتی الهی برای حفظ سلامت شهر ضروری دانست و افزود: اگر از این منابع استفاده صحیح داشته باشیم، نسل های بعدی نیز از آن برخوردار خواهند شد.

وی با تاکید بر تشکیل گارگروه صیانت از باغستان سنتی قزوین، اظهار داشت: برای حفظ و احیای باغستان نیازمند عزم همگانی هستیم و این کارگروه با هدف هم افزایی دستگاههای اجرایی در این خصوص در دستور کار قرار گیرد.

حجت الاسلام قدرتی خاطر نشان کرد: تا اطلاع ثانوی صدور هر گونه  پروانه ساخت و ساز در باغستان سنتی ممنوع خواهد بود تا در کارگروه صیانت به نتیجه برسیم.

این مسئول با بیان اینکه باید برای حفظ باغستان از همه ظرفیت‌ها استفاده باید کرد،افزود: باید برای درختکاری قسمت‌های آسیب دیده باغستان‌های سنتی اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس کل دادگستری قزوین یادآور شد: حفظ باغستان سنتی به عزم ملی و استانی نیاز دارد تا با کمک همه نهادها از این میراث ارزشمند صیانت کنیم.

وی با اشاره به آتش سوزی های اخیر باغستان سنتی قزوین افزود: دستگاه قضایی استان آماده همکاری با متولیان امر برای حفظ این باغستان است و با افرادس خاطی برخورد خواهد شد.

 

تغییر کاربری حقوق منابع طبیعی دادگستری رئیس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر