کد خبر: 979132 A

رییس اداره موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: تعطیلی موزه آذربایجان برای یک ماه دیگر تمدید شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،مهدی بزاز دست‌فروش در جمع خبرنگاران، در تشریح دلیل تعطیلی موزه آذربایجان را تداوم عملیات بهسازی و ساماندهی آن مجموعه اعلام و اضافه کرد: هم اکنون بهسازی و عملیات عمران در ساختمان موزه آذربایجان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: فعالیت موزه آذربایجان در راستای آغاز عملیات بهسازی و انجام مرمت‌های عمومی و ساختاری از ۱۰ شهریور ماه امسال متوقف شده بود و به دلیل تداوم این عملیات، تعطیلی آن به مدت یک ماه دیگر تمدید شد که امیدواریم پس از این وقفه دو ماهه مجددا این موزه فعالیت خود را از سر بگیرد.

بزاز دست فروش ادامه داد: موزه آذربایجان در سه بخش به نمایش آثاری از دوره‌های پیش از اسلام، بعد از اسلام و نمایشگاه‌های موضوعی می‌پردازد که پس از مدت تعطیلی دو ماهه، میزبان گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود.

به گفته وی پس از بازگشایی مجدد موزه آذربایجان، با توجه به مجهز بودن این موزه به بلیت الکترونیکی، گردشگران می توانند با مراجعه به آدرس bilit.tafrihati.com به صورت آنلاین بلیت خود را تهیه نمایند.

گفتنی است، بنیان موزه آذربایجان ۶۳ سال قبل در محل ساختمان فعلی آن بر اساس طرح "آندره گدار" معمار و باستان ‌شناس مشهور فرانسوی و طراحی موزه ایران باستان در جوار مسجد کبود تبریز نهاده شد،که بر اساس اسناد تاریخی، علی دهقان، مدیرکل وقت فرهنگ آذربایجان، مؤسس این موزه است؛ پس از تکمیل ساختمان موزه آذربایجان انتقال ۲۰۲ قطعه از اشیاء تاریخی موزه ایران باستان به تبریز عملی شد و سپس در ۱۲ مرداد ماه سال ۱۳۳۶ موزه کنونی آذربایجان پایه گذاری شد.

آذربایجان شرقی با داشتن تعداد ۲۲ موزه یکی از قطب های موزه داری دولتی و خصوصی در ایران به شمار می رود.

 

ایران دولتی و خصوصی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گردشگران داخلی و خارجی موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر