کد خبر: 979119 A

سرپرست شهرداری رشت با شهردار لیریا پرتغال به صورت وبینار گفت و گو کرد.

به گزارش ایلنا از رشت،ناصر عطایی سرپرست شهرداری رشت به صورت وبینار(ویدئو کنفرانسی) با شهردار لیریا پرتغال پیرامون همکاری های مشترک گفت و گو کرد.

عطایی با تشریح ویژگی‌ها و موقعیت رشت اظهار کرد: رشت یکی از شهرهای استان شمالی ایران و مرکز استان سرسبز گیلان است که به دلیل بارندگی سالانه به شهر باران های نقره ای شهرت دارد.

وی ادامه داد: کلانشهر رشت پرجمعیت ترین شهر شمالی ایران  و بزرگترین سکونتگاه سواحل جنوبی دریای خزر است.

سرپرست شهرداری رشت با اشاره به ظرفیت بالای رشت در جذب توریسم و گردشگر گفت: رشت در سال ۹۲ سومین شهر گردشگر پذیر ایران شناخته شد.

 عطایی با اشاره به اینکه رشت را در ایران به عنوان شهر اولین ها یاد می کنند بیان داشت: اولین اتوبوس شهری، اولین داروخانه در رشت ایجاد شد و رشت اولین شهر پیشگام در واردات و صادرات با اتحادیه اروپا بود.

وی بیان داشت: اولین و قدیمی ترین راه آهن ایران در مسیر رشت-انزلی احداث شد و اولین بلدیه، اولین چاپخانه و اولین روزنامه در رشت تاسیس شد که نشان از فرهنگ و تمدن مردم رشت دارد.

سرپرست شهرداری رشت با اشاره به ثبت رشت به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو اظهار کرد: رشت در آذر ۲۰۱۵ به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو انتخاب شد که منجر شد گردشگران داخلی و خارجی زیادی به رشت سفر کنند.

 عطایی با اشاره به اینکه شهرداری رشت هرساله جشنواره های متعددی و جذابی برای برندسازی و جذب گردشگر برگزار می کند گفت: جشنواره های جوکول،کدو،گاری کباب رشتی،می رشت غذای خوشمزه، مسابقه پخت میرزاقاسمی از جمله جشنواره هایی بود که با استقبال گردشگران روبرو شد.

وی با اشاره به سفر شهردار و هیئت همراه لیریا پرتغال در چند سال گذشته به رشت گفت: تفاهم نامه هایی در سفر گذشته منعقد شد که امروز نیز پای بند به تفاهم نامه های گذشته هستیم و برای اجرای تک تک بندهای تفاهم نامه ها آمادگی کامل داریم.

سرپرست شهرداری رشت همچنین با اشاره به استقبال و حمایت شهرداری رشت از سرمایه گذاران اذعان داشت: سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت مسئولیت رسیدگی به سرمایه گذاران را برعهده دارد.

عطایی خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیکی رشت و لیریا از جنبه های فرهنگی،هنری،صنایع دستی و ..می توانیم گام های موثر برای خواهرخواندگی رشت و لیریا برداریم و روابط دو شهر را بیش از گذشته توسعه دهیم.

لوپز شهردار لیریا پرتغال نیز با ابراز خرسندی از گفت و گو با سرپرست شهرداری رشت گفت: رشت ظرفیت های بسیار خوبی برای همکاری دارد.

وی افزود: کارآفرینان و سرمایه گذاران لیریا و رشت می توانند برای تعاملات بیشتر به صورت مجازی با یکدیگر گفت و گو کنند.

در این نشست محمد رضا داداشی رئیس دفتر نمایندگی وزارت خارجه در گیلان نیز حضور داشت.

 

 

پرتغال تمدن گردشگران داخلی و خارجی وزارت خارجه شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر