کد خبر: 978913 A

صمیمیان خبر داد:

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: بیش از ۲ هزار و 400 میلیارد ریال به منظور رونق و توسعه روستاها از محل ارزش افزوده در هفت سال گذشته به دهیاری‌های استان پرداخت شد.

به گزارش ایلنا از سمنان، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان بیان کرد: رونق و توسعه روستاها یکی از اولویت‌های دولت  بوده و با اقدامات انجام شده مهاجرت از روستاهای استان سمنان متوقف شده است.
صمیمیان تصریح کرد: مجوز تاسیس اولین دهیاری در استان به منظور حمایت‌های راهبردی و تقویت مدیریت روستایی در سال ۱۳۸۱ صادر شد و تاکنون ۲هزار و ۳۷۹ میلیارد ریال اعتبار در قالب ردیف‌های اعتباری مختلف بین دهیاری‌های استان توزیع شد.
صمیمیان با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید تاسیس دهیاری‌ها در روستا مورد توجه ویژه قرار گرفت، اظهار داشت: در زمان حاضر ۲۵۷ روستای استان، دهیاری دارد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان یادآور شد: به منظور تجهیز و توسعه روستایی تاکنون ۲۵۸ دستگاه انواع ماشین‌آلات عمرانی مانند تراکتور و مینی‌لودر بین دهیاری‌های استان سمنان توزیع شد. 
وی افزود: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ کشور، از کل جمعیت بیش از ۷۰۰ هزار نفری استان سمنان تعداد ۴۵ هزار و ۸۱۶ خانوار روستایی با جمعیت ۱۴۱ هزار و ۸۵۸ نفر در ۵۴۹ روستا و آبادی استان زندگی می کنند و۹۰ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش شوراهای اسلامی روستایی و ۸۸ درصد تحت پوشش دهیاری‌ها قراردارند.
صمیمیان گفت: در استان سمنان شهرستان‌های میامی با ۸۸.۲۱ درصد و سمنان با ۵.۸ درصد روستانشینی بیشترین و کمترین ضریب روستانشینی را دارند.

 

دهیاری های استان سمنان مالیات و ارزش افزوده اداره کل امور شهری و روستایی استانداری سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر