کد خبر: 978855 A

مدیر کل میراث‌فرهنگی استان سمنان :

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان در دیدار با نماینده دامغان گفت: با توجه به شرایط تحریم کشور، صنعت گردشگری راه مناسبی برای درمان اقتصاد ایران است.

به گزارش ایلنا از سمنان، مهدی جمال در دیدار با نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود: برگزاری رویدادهای گردشگری با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی یکی از راه‌های ترویج صنعت گردشگری در کشور است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر تاریخی و گردشگری شهرستان دامغان، تقویت زیرساخت‌های گردشگری و حمایت از سرمایه‎گذاران بخش خصوصی را مهم‌ترین گام در هموار کردن مسیر توسعه گردشگری این شهرستان دانست.

جمال تصریح کرد: برگزاری رالی گردشگری، همایش سرمایه‌گذاری گردشگری، توجه به سفرهای برنامه‌ریزی شده ارزان قیمت و انعقاد قرارداد همکاری با تورهای گردشگری دیگر شهرها از جمله اقدامات موثر و قابل اجرا برای معرفی هر چه بیشتر شهرستان دامغان است.

وی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را نهادی سیاست‌گذار در این سه حوزه بر شمرد و بیان کرد: با همراهی و همکاری  مردم، ادارات و نهادها، اجرای برنامه‌های پیش بینی شده در احیای صنایع‌دستی، حفاظت از  آثار تاریخی و ترویج گردشگری را می‌توان دنبال کرد.

حمال با اشاره به اعتبار تخصیص داده شده به منظور سامان‌دهی تپه حصار و ثبت جهانی چشمه علی دامغان ابراز امیدواری کرد: با ورود مسئولان عالی شهرستان و همکاری مردم دامغان به ویژه مالکان و زارعان زمین‌های اطراف، سامان‌دهی تپه حصار زمینه‌ساز جهش چشم‌گیر گردشگری شهرستان دامغان شود.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دستیابی به اهداف گردشگری شهرستان دامغان با ارائه برنامه‌ها و راهکارهای موثر، عملیاتی می‌شود و حمایت مناسب از سرمایه‌گذاران و تسهیل امور اداری، زمینه ورود بیشتر سرمایه‌گذاران به صنعت گردشگری را فراهم می‌کند.

علی اکبر علیزاده تاکید کرد: از ارتقای میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان و ایجاد زمینه‌های معرفی غنای تاریخی و فرهنگی دامغان حمایت می‌شود.

 

 

صنعت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری سمنان نماینده مردم دامغان در مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر