کد خبر: 978764 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان فارس خبر داد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان فارس گفت: امسال با توجه شیوع کرونا تمام برنامه‌ها در فضای مجازی و اینترنت اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا صابر سهرابی  در نشست خبری اعلام برنامه‌های یادروز حافظ و رونمایی از پوستر آن اظهار داشت: امسال با توجه شیوع کرونا، تمام برنامه‌ها در فضای مجازی و اینترنت اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه از دو ماه قبل برای به نحو احسن برگزار شدن این آئین و برنامه‌ریزی‌های آن مذاکره شد گفت: برنامه‌های متنوعی  در این یک هفته در خور شأن این شاعر بزرگ بر بستر فضای مجازی تدارک دیده شد.

مدیرکل ارشاد استان فارس با بیان اینکه برنامه یادروز حافظ در 30 شهرستان فارس به صورت همزمان برگزار می‌شود، افزود: خوشنویسی به صورت مجازی و نشست حافظ‌خوانی از جمله این برنامه‌ها است.

سهرابی افزود: برنامه افتتاحیه یادروز حافظ 19 مهرماه است که با حضور  بزرگان ادب فارسی استان برگزار و از بیست مهرماه  نشست‌های علمی پخش می‌شود‌.

مرتضی جعفری معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز نیز در این نشست حافظ را مبارزی در راه اصلاح جامعه با سلاح هنر معرفی کرد و گفت: حضرت حافظ این مبارزه را با خوشدلی و طنز در سراسر عمرش ادامه می‌دهد.

وی سفیران حافظ را از برنامه‌های پیش‌بینی شده شهرداری شیراز برای ایام بزرگداشت حافظ اعلام کرد و گفت: در این برنامه ارسال کتاب نفیس حافظ به مجامع جهانی به ویژه شهرهای خواهرخوانده شیراز را داریم که این کتاب‌ها به چند زبان ترجمه شده و محصول مکتب شیراز است.

 

 

استان فارس اینترنت جامعه فرهنگ و ارشاد فضای مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر