کد خبر: 978669 A

رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های گردشگری روستا‌های هدف گردشگری کشور اختصاص داده می‌شود.

به گزارش ایلنا، علیرضا تابش دیشب در حاشیه مراسم بهره برداری از طرح هادی در استان همدان، با بیان اینکه برای ۱۷۵ روستاهای هدف گردشگری و دارای بافت واجد ارزش در کشور طرح تهیه شده است، افزود: در ۱۰۵ روستا این طرح اجراشده است.

 وی با بیان اینکه پنج میلیون و ۳۷۰ هزار واحد مسکن روستایی داریم، تصریح کرد: تاکنون دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد نوسازی و مقاوم سازی شدند و دو میلیون و ۸۰۰ هزار واحد باقی مانده که پیش بینی می شود سالانه ۲۰۰ هزار واحد مقاوم سازی شوند.

رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: در کنار طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی سالانه ۵۰ تا ۶۰ هزار واحد مسکن روستایی هم در قالب مساکن خسارت دیده نوسازی و مقاوم سازی می‌شوند.

تابش با اشاره به تاثیر طرح‌های روستایی بر مهاجرت معکوس، افزود:  طرح هادی روستایی زمینه ساز عمران و توسعه روستا‌ها هستند و به لحاظ شرایطی که در روستا ایجاد می‌شود زمینه ماندگاری در روستا‌ها افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه در ۵۲ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار طرح هادی اجرایی شده است، افزود: در ۲۰ هزار روستای کشور طرح هادی اجرا شده و مابقی متناسب با اعتبارات اجرا خواهد شد.

استان همدان گردشگری مسکن مهاجرت روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر