کد خبر: 978370 A

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در باره بازگشایی رواق‌های حرم مطهر رضوی افزود: هیچ اقدامی بدون هماهنگی با ستاد ملی کرونا برای بازگشایی رواق‌های حرم مطهر انجام نخواهیم داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سیدمصطفی خاکسار قهرودی، در نشست خبری که در بنیاد پژوهشگاه‌‎های آستان قدس رضوی برگزار شد، در تشریح برنامه‌های دهه آخر صفر در حرم مطهر اظهار کرد: سال‌های قبل این ایام همراه با برنامه‌ها و شرایط ویژه و خاصی بود. 

خاکساری قهرودی ادامه داد: درست است که امسال با توجه به شیوع کرونا آن حضور و حال و هوا در ایام اربعین و دهه پایانی ماه صفر را بر حسب ظاهر شاهد نیستیم اما بنا به تکلیف شرعی بر رعایت موازین بهداشتی موظف هستیم.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر امروز ما با تغییر برنامه‌های متعدد در حوزه دین بر حسب تکلیف مواجه هستیم، این چیزی از عاشق‌پیشگی مردم نمی‌کاهد. قطعا اگر امروز بنا بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به لحاظ فیزیکی، مکانی و جغرافیایی شده و بین مردم و این مراکز نورانی فاصله افتاده، چنین مسئله‌ای باز هم موجب کاهش و کم‌اهمیت شدن ارتباط معنوی و اظهار محبت و علاقه به ساحت مقدس و نورانی ائمه اطهار(ع) نشده است.

خاکسارقهرودی ابراز کرد: احساس در پناه بودن و پناه آوردن به این مراکز نورانی در صورت بروز مشکلات بیشتر شده و بیشتر هم خواهد شد. لذا در این راستا وظیفه سنگین‌تری بر دوش ما احساس می‌شود. 

وی با اشاره به سخت شدن شرایط در موج سوم کرونا تصریح کرد: در این دوران طولانی آستان قدس به سهم خود برنامه‌های مختلفی را انجام داده و به تبع در روزهای آینده و مناسبات دهه پایانی صفر برنامه‌ریزی و تدابیری خاصی اندیشیده که در قالب رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای برگزاری مراسم مذهبی در نظر گرفته شده است.

آستان قدس رضوی حرم مطهر دین مشکلات آستان قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر