کد خبر: 978233 A

معاون علوم پزشکی اردبیل خبر داد؛

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری 43 نفر مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا رضایی‌بنا در تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان اردبیل در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته 43 نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند.

وی از ترخیص 35 نفر با بهبودی نسبی خبر داد و گفت: تنها راه مقابله با این بیماری خطرناک استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین فرهنگ‌سازی استفاده از ماسک در جامعه برای جلوگیری از ابتلا مردم به این بیماری خطرناک است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 237 نفر در بیمارستان‌های اردبیل به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری هستند.

رضایی‌بنا ادامه داد: در حال حاضر 51 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 3 نفر به دلیل ابتلا به این بیماری فوت کرده اند.

وی در تشریح آمار کلی کرونا در استان از زمان شروع تا حال حاضر عنوان کرد: 7 هزار و 954 نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از زمان شیون این بیماری تاکنون بستری شده اند که از این تعداد متاسفانه 662 نفر فوت کرده و 6 هزار و 969 نفر بهبود یافته اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: همچنان مردم رعایت فاصله حداقل یک و نیم متری را با یکدیگر رعایت کنند و حضور در اماکن پر جمعیت خودداری نمایند تا بتوانیم این بیماری را تحت کنترل در آوریم و جلوی افزایش ابتلا به این ویروس را بگیریم.

 

اردبیل ویروس کرونا وضعیت قرمز دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آمار کرونا شهرام حبیب زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر