کد خبر: 978194 A

مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان گفت: واگن های متروی اصفهان برای مقابله با بیماری کرونا هر شب با 4 دستگاه uvc (اشعه فرابنفش) ضدعفونی می شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، احمدرضا طحانیان با اشاره به ضدعفونی مستمر واگن های متروی اصفهان برای مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: براساس مذاکراتی که با دانشگاه صنعتی اصفهان داشتیم و طبق تحقیقات علمی که از سوی این دانشگاه انجام شده بود، پیشنهاد استفاده از دستگاه های uvc برای ضدعفونی واگن های مترو مطرح شد.

وی ادامه داد: بعد از این پیشنهاد، شرایط فنی را برای انجام این نوع ضدعفونی بررسی کردیم و با توجه به اینکه امکان استفاده از این دستگاه ها در متروی اصفهان وجود داشت با همکاری یکی از شرکت های مورد تایید دانشگاه صنعتی اصفهان استفاده از این دستگاه ها، در مرحله اجرا قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان تصریح کرد: هم اکنون با چهار دستگاه ضدعفونی کننده فرابنفش، عملیات ضدعفونی در واگن ها انجام می شود. این دستگاه ها کاملا ایرانی بوده و از سوی شرکت نورگستر که تحت نظارت دانشگاه صنعتی است، ساخته شده است.

وی تصریح کرد: استفاده از این دستگاه ها به‌رغم اینکه دارای اشعه فرابنفش است، اما ضرری برای شهروندان ندارد؛ زیرا عملیات ضدعفونی بعد از تخلیه واگن ها از مسافر، یعنی ساعت 10 و نیم شب انجام می شود و در زمان ضدعفونی هیچ مسافری در محل حضور ندارد.

طحانیان اظهار کرد: البته افرادی که مامور ضدعفونی واگن‌ها با این دستگاه ها هستند مجهز به ماسک و لباس مخصوص هستند و محافظت می شوند.

وی با بیان اینکه علت استفاده از دستگاه های ضدعفونی uvc به جای مواد ضدعفونی دیگر مانند اتانول، میزان اثربخشی بالای این دستگاه هاست، اظهار کرد: هم اکنون برای ضدعفونی ایستگاه های مترو از الکل استفاده می شود.  

 

مترو اصفهان ایلنا استان اصفهان ایلنا صفهان ضدعفونی مترو اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر