کد خبر: 978139 A

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان، چهار میلیون و ۹۶۸ هزار و ۲۳۴ تن بار را جابه جا کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا معیری پور با اعلام این خبر گفت: بیشترین گروه کالاهای حمل شده در این مدت مربوط به خاک معدنی، انواع نوشابه و انواع مواد پاک کننده بوده است.

معیری‌پور ادامه داد: ناوگان مسافر نیز امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های سفرهای جاده‌ای با جابه جایی ۹۴۳ هزار و ۴۳۸ مسافر در مقایسه با سال گذشته با کاهش ۳۲ درصدی مواجه شد.

وی از فعالیت هزار و ۸۲۰ دستگاه ناوگان عمومی مسافری در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۳۸ دستگاه اتوبوس، ۷۴۲ دستگاه مینی‌بوس و ۸۴۰ دستگاه سواری است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود: در پی شیوع کرونا تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی در ناوگان بار و مسافر به صورت جدی رعایت می‌شود و استفاده از ماسک در همه وسایل حمل و نقل عمومی جاده‌ای و پایانه‌های مسافری اجباری و الزامی است.

 

استان قزوین جاده حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده ناوگان حمل و نقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر