کد خبر: 978087 A

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از کاهش 43 درصدی جابجایی مسافر در این استان در 6 ماه نخست سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش ایلنا تیمور باقری اظهار داشت: 888 هزار و 165 مسافر در این مدت در قالب 97هزار و 699 سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سواری کرایه برون شهری جابجا شدند که نسبت به مشابه سال گذشته کاهش43 درصدی در جابجایی مسافر و 37 درصدی در تعداد سفر داشته است.

وی با اشاره به اهمیت اقدامات پیشگیرانه در پایانه های مسافری سیستان و بلوچستان گفت: این اداره کل علاوه بر نصب بنر و ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی به شرکت های مسافربری، ضدعفونی کردن پایانه های مسافربری استان را تا زمان ریشه کن شدن ویروس کرونا با همکاری شبکه بهداشت و شهرداری ها مورد توجه قرار داده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: همه توصیه ها بهداشتی بر این است که شهروندان در این ایام از سفر کردن خودداری کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا شکسته شود و بتوان بر این مشکل مسلط شد.

باقری با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 3 پایانه مسافری در شهرستان های زاهدان، زابل و سراوان، 3 انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و 2 انجمن صنفی کارگری رانندگان در محدوده تحت پوشش این اداره کل مشغول فعالیت هستند، گفت: 3 هزار و 289 راننده مسافری، 813 دستگاه ناوگان اتوبوسی، هزار و 113 دستگاه ناوگان مینی بوسی و 734 دستگاه ناوگان سواری در سیستان و بلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می دهند.

 

استان سیستان و بلوچستان حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده سیستان و بلوچستان ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر