کد خبر: 977967 A

یک مقام مسئول خبرداد؛

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خراسان شمالی می تواند با موفقیت و تجربه نکردن پیک سوم برنده مدیریت بحران کرونا باشد.

به گزارش ایلنا، احمد جنیدی در کمیته پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ که در مرکز بهداشت حر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار شد، یادآور شد: آموزش پرسنل، آگاهی کارشناسان روان مطابق با نیاز مردم و ... در استان مورد اهمیت است و همه همکاران دانشگاه همواره در معرض آخرین اطلاعات و آموزش های لازم قرار بگیرند تا آگاهی و شناخت کافی برای انجام مداخلات لازم را در مواقع ضروری داشته باشند.

وی با بیان این که کارکنان باید مبتنی بر نیازها آموزش ببیند، عنوان کرد: رعایت پروتکل ها باید از حوزه ما آغاز شود و مراکز ۱۶ ساعته نباید قابلیت انتقال داشته باشند .

جنیدی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به دلیل توان مدیریتی قوی پیک سوم را تجربه نکرده است و امیدواریم با همکاری و احساس مسئولیت همه واحدهای مرتبط و غیر مرتبط شاهد موفقیت های این دانشگاه و عبور از بحران کرونا باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز در این جلسه ضمن تقدیر ویژه از حضور مسئولان وزارتخانه در شرایط بحرانی بیماری کووید ۱۹ گفت: اقدامات حوزه بهداشت و اثر بخشی آن بسیار حایز اهمیت است .

سید احمد هاشمی میانگین سنی  ۸۳ درصد از مرگ ومیر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در خراسان شمالی را بالای ۵۰ سال اعلام و اظهارکرد: ترس بیش از حد مردم و مراجعه دیرهنگام یکی از مشکلات اساسی است که درمان را مشکل تر می کند.

وی حضور مسئولان وزارتخانه به استان ما را فرصتی ارزشمند و طلایی تلقی و عنوان کرد: این بازدیدها فرصتی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات، متذکر شدن نقاط ضعف و ... است که ما در اسرع وقت موارد ذکر شده را بررسی و برای ارتقای بیشتر تلاش می کنیم.

خراسان شمالی سلامت مدیریت بحران وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر