کد خبر: 977445 A

رئیس اداره کار تربت حیدریه خبر داد؛

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه گفت: از مجموع ۶۸۹ تعاونی شهرستان، اکنون ۳۴۳ تعاونی با عضویت ۱۴ هزار و ۳۷۹ عضو فعال هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت حیدریه، علی‌اکبر اسماعیل‌پناه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: حجم سرمایه اولیه این تعاونی‌ها بیش از هزار و ۱۵۵ میلیارد ریال بوده و دلیل غیرفعال بودن برخی تعاونی‌ها همچون تعاونی مسکن، بواسطه پایان زمان فعالیت آن‌ها است. 

وی تعداد تعاونی‌های موجود را بدون احتساب سهامداران شرکت‌های تعاونی سهام عدالت اعلام کرد و گفت: گرایش تعاونی‌های تربت حیدریه را تعاونی توسعه و عمران، توسعه روستایی، فرش، کشاورزی، تامین نیاز مصرف‌کنندگان، اعتبار، مسکن، معدنی و تولیدی صنعتی است.

وی در خصوص تسهیلات واحدهای آسیب دیده از کرونا نیز گفت: تعداد واحدهای واجد شرایط دریافت تسهیلات سه هزار و ۶۶۱ واحد با میزان اشتغال ۶ هزار و ۷۸۶ نفر و حدود ۷۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون هزار و ۹۶۵ واحد با میزان اشتغال ۲ هزار و ۵۱۶ نفر و به مبلغ ۲۱۶ میلیارد ریال ثبت‌نام کرده‌اند و مبلغ پرداختی ثبت شده در سامانه تاکنون ۴۹ میلیارد ریال است .

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تربت حیدریه با بیان این‌که این اداره به پرونده‌های هیات حل اختلاف یا تجدید نظر ارسالی از شهرستانهای مه‌ولات، بجستان، گناباد، خواف، زاوه و رشتخوار رسیدگی می‌کند، گفت: در نیمه نخست امسال ۱۹۶ فقره پرونده به هیات حل اختلاف رسیده‌است.

وی افزود: با احتساب پرونده‌های بجای مانده از دوره قبل، برای ۱۷۴ فقره رای در هیات تشخیص، ۹۹ فقره رای در هیات حل اختلاف و در مجموع ۲۵ درصد آرای صادره منجر به سازش شده‌اند.

وی گفت: همچنین در مدت یاد شده تعداد بازرسی‌های انجام شده از واحدهای کارگری شهرستان توسط بازرسان کار ۷۵۰ مورد،  تعداد حوادث ناشی از کار ۲۱ مورد و تعداد دوره‌های آموزشی ایمنی ۱۲۰ نفر ساعت بوده‌است.

اسماعیل‌پناه در ادامه به تسهیلات ناشی از کرونا در حوزه اشتغال و کارآفرینی اشاره و اظهار کرد: از ابتدای امسال ۲ هزار و ۲۹۱ درخواست به مبلغ ۲۴۵ میلیارد ریال و با اشتغال ۲ هزار و ۸۸۸ نفر به بانک معرفی و تاکنون ۱۰۲ میلیارد ریال پرداخت شده‌ است .

وی افزود: در نیمه نخست امسال همچنین ۲۸۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی برای ۲۹۲ طرح، با اشتغال‌زایی جدید برای ۷۲۷ نفر پرداخت شده‌است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه در بخش دیگری تعداد تعاونی‌های ثبت شده شهرستان را، ۶۸۹ تعاونی اعلام و بیان کرد: از این تعداد ۳۴۳ تعاونی با ۲۵۱ هزار و ۷۶  نفرعضو فعال و ۳۴۶ تعاونی غیرفعال هستند.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی اشتغال تامین اجتماعی سرمایه کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر