کد خبر: 977432 A

مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد:

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان رضوی گفت: طی دو سال اخیر ۷۵ مرکز نیکوکاری در حاشیه شهر تحت عنوان مرکز نیکوکاری کارآفرینی و توانمند سازی ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حبیب الله آسوده در سیزدهمین جلسه عصرانه های کارآفرینی معین اقتصادی شهرداری مشهد اظهار کرد: کمیته امداد استان بیش از ۲۰۰ هزار خانواده تحت پوشش دارد که حدود ۱۰ درصد خانوار استان را شامل می شود.

وی افزود: حدود ۵۵ تا ۶۰ درصد این افراد را زنان و ۴۵ تا ۴۰ درصد را مردان تشکیل می دهند . همچنین ۵۵ درصد افراد روستایی و ۴۵ درصد شهری هستند. در میان افراد تحت پوشش کمیته امداد، حدود چهار هزار دانشجو و ۳۰ هزار دانش آموز وجود دارد. طی دو سال گذشته تاکنون ۱۲ هزار فرصت شعغلی ایجاد شده است که در صورت بهبود شرایط ناشی از کرونا و ثبات اقتصادی، این میزان به ۱۵ هزار در سال جاری خواهد رسید.

وی ادامه داد: کمیته امداد در کمیته محرومیت زدایی دارای دو وظیفه هماهنگی میان دستگاه ها و کمک به محرومین است زیرا عمده افراد تحت پوشش ما در حاشیه شهر قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان رضوی اظهار کرد: اعتبار ما امسال در بخش تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال ۱۰۰ میلیارد تومان است. این اعتبار در دو بخش هزینه می شود بخش اول برای نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و ۱۰،۲۰ تا ۳۰ درصد نیز برای جلوگیری از فقر بین نسلی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: مهم‌ترین کار ما حاشیه شهر، نهاد‌سازی است، طی دو سال اخیر ۷۵ مرکز نیکوکاری در حاشیه شهر تحت عنوان مرکز نیکوکاری کارآفرینی و توانمند سازی ایجاد شده که سبب شده نگاه مسئولان این مراکز توزیعی نباشد.

در ادامه ناصر فهیمی، رئیس اداره معین اقتصادی شهرداری مشهد در خصوص اقدامات شهرداری مشهد به عنوان معین اقتصادی شهر مشهد گفت: در حوزه معین اقتصادی دو رویکرد عدم تصدی گری و تسهیل گری را پیش گرفته ایم. در فاز اول ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در حوزه کسب و کار را شناسایی کرده ایم.

وی افزود: در حال حاضر ۱۳ منطقه و ۲۲ سازمان در این زمینه فعال هستند و با ۴۵ سازمان دولتی مرتبط با موضوع اقتصاد مقاومتی مذاکره و در حال حاضر با ۳۱ سازمان دولتی با موضوع هماهنگی، هم افزایی و بهره مندی از پتانسل و ظرفیت های بالفعل و بالقوه دستگاه های اجرایی در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی شهرستان مشهد تفاهم نامه امضا کرده ایم.

استان خراسان رضوی دانشجو کمیته امداد گردشگری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر