کد خبر: 977085 A

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور:

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: تاکنون میزان تلفات کرونا در نیشابور به نسبت زمان جنگ تحمیلی سه برابر بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، محسن عظیمی‌نژاد شنبه -12 مهرماه- در نشست با خبرنگاران افزود: از چهارشنب گذشته  وزارت بهداشت وضعیت نیشابور و فیروزه را قرمز اعلام کرد و طی این مدت در کمتر از ۳۶ ساعت پنج جلسه برگزار شده است.

وی اظهار داشت: در پیک سوم کرونا در کشورهای دیگر قوانین که اعمال می‌شود شبیه حکومت نظامی است و در حال حاضر ما وارد جنگی شده‌ایم که سه‌برابر حالت نظامی تلفات داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بیمارانی که نیازمند خدمات ای سی یو هستند در مهرماه امسال افزایش یافته اظهار کرد: درحال حاضر ۴۰ تخت ای سی یو در بیمارستان ۲۲ بهمن اضافه شده که برای هرکدام به طور متوسط ۲۰میلیارد ریال هزینه شده است.

عظیمی نژاد اعلام کرد: وضعیت بحرانی و تهدید جدی علیه سلامت شهروندان ایجاد شده و اگر تعداد بیماران مبتلا به آنفولانزا مانند پارسال به ۷۵۰ نفر برسد با توجه به اینکه در تامین واکسن آنفولانزا هم با محدودیت روبرو هستیم اوضاع بسیار خطرناک خواهد شد.

وی تصریح کرد: هیچ راهی به جز جلوگیری از ابتلا و سرایت کرونا وجود ندارد و مهم‌ترین ابزار برای شکستن زنجیره انتقال کرونا آگاهی و اطلاع‌رسانی به شهروندان است و شستن دست‌ها، زدن ماسک و حفظ فاصله اجتماعی جزو مهمترین عوامل جلوگیری از شیوع کرونا است.

عظیمی نژاد خاطرنشان کرد: امروز آمار فوتی‌های کرونا در نیشابور به ۵۱۱ نفر و تعداد بیماران نیازمند به دستگاه تنفس مصنوعی به هفت نفر رسیده و از روز گذشته تعداد بیماران بستری از ۸۸ به ۱۰۲ نفر رسیده که درصورت ادامه شرایط فعلی ظرفیت بیمارستان‌های ما پر خواهد شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی با اشاره به تغییر علائم کرونا در کودکان تاکید کرد: ۳۰ درصد از بیماران مشکوک به کرونا زیر ۸ سال هستند و امیدواریم امروز مدیریت آموزش و پرورش در قطب شهید شوشتری به سمت آموزش مجازی حرکت کنند و از تشکیل کلاس‌های حضوری جلوگیری کنند.

آموزش و پرورش تنفس جنگ تحمیلی علوم پزشکی ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر