کد خبر: 977039 A

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین خبرداد:

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۹ هزار تن پسماند ساختمانی و عمرانی در جایگاه پسماندهای ساختمانی لیا دفن شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، غلامعباس مهرعلیان با اعلام این خبر گفت: پسماندهای ساختمانی و عمرانی شهر قزوین در حال حاضر به جایگاه پسماندهای ساختمانی لیا انتقال می‌یابند و تیم‌های ویژه‌ای بر تخلیه غیر مجاز این پسماندها نظارت می‌کنند.

وی افزود: استراتژی ما در این محل به‌گونه‌ای است که پس از تکمیل هر سلول، خاک پوششی نهایی دارای هوموس بالا را در محل دفن به ارتفاع حدود یک متر به کار می‌گیریم تا امکان ایجاد فضای سبز را فراهم کند.

مهرعلیان با بیان اینکه حمل ضایعات ساختمانی بدون اخذ مجوز از این سازمان، تخلف است، اظهار کرد: ۳۶۴ کارت تردد طی این مدت برای خودروهای حمل این ضایعات در قزوین صادر شده و از ابتدای سال تاکنون با ۷۰ دستگاه خودروی متخلف که به صورت غیرمجاز اقدام به حمل پسماندهای ساختمانی می‌کردند طبق قانون مدیریت پسماند برخورد شده است.

وی با بیان اینکه صدور اخطار به واحدها و منازل مسکونی تجاری اداری که پسماندهای ساختمانی و عمرانی خود را در مکان‌های عمومی دپو می‌کنند یکی دیگر از وظایف مهم این سازمان است، افزود: از آغاز سال جاری تا کنون ۵۲۴ فقره اخطار در خصوص پسماندهای ساختمانی به مختلفان داده شده است.

 سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: بر اساس ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماندها، دپوی پسماندهای عمرانی و ساختمانی در معابر عمومی تخلف محسوب شده و از صاحبان املاک در حال ساخت و ساز درخواست می‌شود، پسماندهای عمرانی خود را جهت دفن به جایگاه دفن پسماندهای ساختمانی لیا منتقل کنند.

 

انتهای پیام/
خاک ساخت و ساز فضای سبز قانون سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر