کد خبر: 976965 A

در کردستان رخ داد؛

سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات از محکومیت قاچاقچیان لوازم خانگی به پرداخت ۹ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال جزای نقدی در کردستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، محسن عسکری گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق نیروی انتظامی استان کردستان از یک دستگاه کامیون کشنده محموله لوازم خانگی شامل ۱۳۲ دستگاه آبمیوه گیری چهارکاره، ۲۴۰ مجموعه پنج تکه قابلمه، تعدادی زودپز، جاروبرقی و سینی را که در زیر تفاله نیشکر جاسازی شده بود، کشف کردند.

وی افزود: با تشکیل پرونده در شعبه چهارم ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات شهرستان سنندج، راننده کامیون با توجه به اقرار و نداشتن مدارک گمرکی به دلیل مباشرت در قاچاق به ضبط کالا‌ها به نفع دولت و پرداخت مبلغ پنج میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

عسکری اظهار داشت: با توجه به اینکه وسیله نقلیه مربوط به فردی غیر از مرتکب بود و علم و اطلاع مالک اصلی خودرو از انجام قاچاق متهمان محرز نشد، خودرو به مالک بازگردانده شد و مبلغ سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال جریمه برای متهمان لحاظ شد و در مجموع به پرداخت ۹ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

سرپرست اداره کل روابط‌عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات تصریح کرد: با توجه به به اینکه متهمان درخواست تجدیدنظر در این حکم را نداشتند، حکم شعبه بدوی قطعی و لازم الاجراست.

تعزیرات خودرو روابط عمومی قاچاق تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر