کد خبر: 976923 A

فرماندار تبریز :

فرماندار تبریز گفت: هرگونه افزایش قیمت نان بدون ابلاغ، غیرقانونی است و با گرانفروشان برخورد خواهد شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، بهروز مهدوی در مورد وجود برخی شایعات درباره گرانفروشی توسط تعدادی از واحدهای نانوایی، اظهار کرد: هیچگونه مجوزی برای افزایش قیمت نان توسط فرمانداری تبریز صادر نشده است.

وی، گرانفروشی احتمالی برخی واحدهای نانوایی را اقدامی خودسرانه دانست و خاطرنشان کرد: قیمت‌های رسمی ابلاغی در ابتدای سال جاری، به دو شکل یارانه‌ای و آزادپز مبنای فروش نان است که تمام واحدهای نانوایی مکلف به رعایت آن هستند.

وی در پایان، از شهروندان خواست هرگونه گرانفروشی را به اداره صمت و واحد بازرسی فرمانداری گزارش دهند.

جلسه کمیته فنی شورای آرد و نان شهرستان تبریز به منظور بررسی علل افزایش معنادار میزان شکایات شهروندان در سامانه 124 با موضوع کیفیت و قیمت نان‌های پرمصرف برگزار شد. 

در این جلسه مصوب شد:

با واحدهای صنفی نانوایی گرانفروش و کم فروش برخورد جدی و به هنگام صورت گرفته و در صورت تکرار تخلف ، سهمیه آرد واحد یادشده قطع شود .

افزایش قیمت نان به دلیل استفاده از افزودنی‌ها نظیر روغن و یا کنجد ممنوع است .

از توان همه نیروهای بازرسی اعم از سازمانی ، اتحادیه‌ها و بسیج برای نظارت بیشتر بر نحوه فعالیت واحدهای نانوایی استفاده خواهد شد .

طبق اعلام ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا ، واحدهای نانوایی موظف به رعایت موازین بهداشتی از جمله استفاده از دستکش، ماسک و محلول‌های بهداشتی بوده و حتی الامکان از دریافت وجه نقد خودداری کنند .

در شهر تبریز بیش از 2 هزار واحد نانوایی یارانه ای و نیمه یارانه ای فعال است .

 

 

افزایش قیمت ماسک ویروس کمیته فنی گرانفروشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر