کد خبر: 976893 A

مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای اردبیل خبر داد؛

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از کاهش 48 درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله سوار در 6 ماه گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل، کلیم الله وثوقی با بیان اینکه در مدت شده حدود 109 هزارتن کالا صادر شده، افزود: در مدت مشابه سال گذشته 210 هزارتن صادر شده بود که این مهم کاهش 48 درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: حدود109 هزارتن کالا توسط 4 هزارو811 دستگاه کامیون از مرز بیله سوار صادر شده که از این تعداد بیش از 105 هزار تن کالا توسط 4 هزارو640 دستگاه کامیون ایرانی و 3هزارو774 تن کالا توسط171 دستگاه کامیون گرجی از مرز خارج شده است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل محصولات کشاورزی، کاشی،شیشه ،نمک، ،سنگ ساختمانی ، پسته، نئوپان، خرما،را عمده کالاهای صادر شده ایرانی عنوان کرد. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز را یادآور شد و افزود:در 6 ماه گذشته 94 هزارو 758 تن کالا توسط 4هزارو 24دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده است.

دبیر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد: آب معدنی،برنج،گچ،سنگ های ساختمانی،سیمان،ام دی اف،نئوپان،سیمان،نمک،پروفیل،هیدروکربن و بیسکویت عمده ترین کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند.

وثوقی گندزدایی و ضدعفونی مرتب پایانه مرزی بیله سوار را باهدف مبارزه با ویروس کرونا خاطرنشان کرد و گفت: به دلیل شیوع این ویروس منحوس تردد مسافر از پایانه مرزی 100 درصد کاهش یافته است.

 

حمل و نقل گمرک پایانه مرزی بیله سوار راهداری اردبیل کلیم الله وثوقی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر