کد خبر: 976863 A

عضو شورای عالی استان ها:

نماینده کهگیلویه و بویر احمد در شورای عالی استان ها گفت: این استان از امکانات لازم برای مهار آتش سوزی در جنگل های زاگرس محروم است. مسئولان برای تأمین امکانات اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حبیب الله عاملی مقدم اظهار داشت: چندین سال است که استان های زاگرس نشین با بحران آتش سوزی در جنگل ها مواجه هستند. سه استان کانون اصلی این آتش‌سوزی است و اصلی‌ترین آتش‌سوزی‌ها در مناطق خائیز در استان کهگیلویه و بویراحمد رخ می دهد.

وی گفت: متاسفانه افرادی که در بحث آتش سوزی مسئولیتی برعهده دارند بعد از اتمام فصل خشک موضوع آتش سوزی زاگرس را به فراموشی می سپارند.

نماینده استان کهیگیلویه و بویر احمد در شورای عالی استان ها ادامه داد: ایران کشوری خشک است و در بحث آتش سوزی های جنگل ها همیشه مشکل داریم. از مسئولان مربوطه تقاضامندم امکاناتی فراهم کنند که بعد از وقوع آتش سوزی بتوانیم سریع آتش سوزها را مهار و خاموش کنیم.

عاملی مقدم تاکید کرد: به علت نبود امکانات برای مهار آتش سوزی ها شاهد از بین رفتن هکتارها از جنگل های زاگرس هستیم.

عضو شورای عالی استان ها در پایان افزود: متاسفانه از ابتدایی ترین امکانات برای مهار آتش سوزی محروم هستیم. مسئولان برای تامین امکانات مقابله با آتش سوزی باید اقدامات لازم را انجام دهند.

آتش سوزی جنگل کهگیلویه و بویر احمد شورای عالی استان ها مهار آتش سوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر