کد خبر: 976786 A

کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: آسمان قزوین از امشب تا اواسط هفته جاری شاهد بارش باران‌های متناوب خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی آخوندی با اعلام این خبر گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای و با توجه به گذر امواج از سطح منطقه، از بعدازظهر امروز به ویژه نیمه شمالی استان با بارش باران همراه خواهد بود.

وی افزود: از بعدازظهر فردا با ورود سامانه بارشی در سطح استان، تا روز سه‌شنبه و به تناوب انتظار بارندگی خواهیم داشت و این در حالی است که طی همین مدت جهت وزش بادها شمالی بوده و سرعت آن نیز برای امروز بیش از روزهای آینده پیش بینی شده است.

این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: از فردا تا روز سه شنبه هفته جاری روند کاهش دما در سطح استان آغاز و این میزان تا ۸ درجه و به صورت پلکانی خواهد بود.

آخوندی یادآور شد: در شبانه‌روز گذشته آوج با ۱۰ و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی و بوئین زهرا با ۳۰ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۱۱ تا ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وی افزود: وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، ۴ ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌شود. 

 

بارش باران جاده ماهواره هواشناسی کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر