کد خبر: 976740 A

رئیس جمعیت هلال‌احمر کردکوی:

رئیس جمعیت هلال‌احمر کردکوی گفت: در طول هجده روز عملیات جست و جو برای یافتن جوان گمشده در جنگل کردکوی، هیچ اثری از او یافت نشد.

به گزارش ایلنا، حسین باقری دراین باره گفت: طی ۱۸ روز گذشته امدادگران و نجات گران جمعیت هلال‌احمر شهرستان، تیم‌های آنست هلال‌احمر و ناجا، کوهنوردان، نیروهای منابع طبیعی و محیط زیست، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها بالغ‌بر ۷ هزار و ۵۰۰ نفر ساعت کار جستجو را انجام دادند.

وی افزود: در طول این مدت نزدیک به ۶۵۰ نیرو در محل حضور داشتند و عملیات جستجو را انجام می‌دادند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کردکوی خاطرنشان کرد: طی این مدت تمامی منطقه از ابتدای مزار شهید گمنام کردکوی تا روستای کوهستانی رادکان این شهرستان با دقت تمام جستجو شد. از سمت غرب به شرق نیز از روستای سرکلاته تا شموشک جستجو شد.

باقری گفت: بر اساس مصوبه جلسه دوشنبه هفته گذشته شورای تامین شهرستان با حضور خانواده این جوان مقرر شد که یک روز فراخوان عمومی با دعوت از کوهنوردان صورت گیرد و در صورت نتیجه نگرفتن، پایان عملیات جستجو اعلام شود. روز گذشته فراخوان انجام شد و کوهنوردان از ساعت ۷ صبح مجدداً کل منطقه را مورد بازبینی قرار دادند ولی متأسفانه نتیجه‌ای نداشت.

وی با تأکید بر اینکه طی این مدت از همه ظرفیت‌های ممکن حتی هلی شات استفاده کردیم، تصریح کرد: از این پس اگر گزارش موردی یا نیاز به بازبینی مجدد وجود داشته باشد، نیروها پای‌کار خواهند بود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کردکوی بیان کرد: سناریوهای دیگر در خصوص گمشدن این جوان در حوزه مسئولیت ما نیست و نیروهای ذی‌ربط در این رابطه اظهار نظر خواهند کرد. آنچه که شورای تامین شهرستان از ما خواسته، انجام آخرین عملیات جستجو با فراخوان عمومی بوده که آن را انجام دادیم.

«معین شریفی» غروب ۲۵ شهریورماه به قصد پیاده‌روی به مناطق بالادست پارک جنگلی کردکوی رفت و بعد از آن دیگر خبری از او نشد.

جمعیت هلال احمر جنگل خانواده منابع طبیعی جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر