کد خبر: 976489 A

وزیر صنعت ،معدن و تجارت در سفر به فارس:

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اولویت وزارت صمت تکمیل ظرفیت‌های خالی صنایع است، گفت: با وجود ظرفیت‌های بالای صنایع و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، اما برخی صنایع کمتر از ظرفیت خود تولید می‌کنند که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امید است شاهد تولید صنایع با تمام ظرفیت باشیم.

به گزارش ایلنا علیرضا رزم حسینی در سفر به استان فارس در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه صنایع تکمیلی نورد و کلاف فولاد‌های آلیاژی و کربنی مجتمع ذوب آهن پاسارگاد در شهرستان کوار با بیان اینکه باید از خام‌فروشی معادن جلوگیری شود، در زمینه فولاد افزود: اولویت وزارت صمت صادرات نهایی فولاد است، تکمیل زنجیره فولاد در ایران در برخی استان‌ها کامل انجام شده و در برخی استان‌ها نیز در حال تکمیل شدن است که با کامل شدن آنها صادرات نهایی محصولات فولاد انجام می‌شود.

رزم حسینی با اشاره به اینکه با تکمیل ظرفیت صنایع محصولات جدید وارد بازار می‌شود، افزود: این موضوع بر قیمت محصولات نیز تاثیرگذار است و قرار است در برنامه بعدی به واحد‌های راکد مشوق‌هایی اعطا شود و حمایت‌هایی از آنان انجام شود تا به چرخه تولید برگردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به حمایت جدی وزارت صمت از بخش خصوصی نیز اشاره کرد و گفت: با حمایت‌ جدی از بخش خصوصی تلاش می‌شود که مواد اولیه کارخانه‌ها در خود استان‌ها تامین شود.

حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صمت استان فارس افزود: حمایت از تولیدات صادرات محور، برنامه‌ریزی و ایجاد شرایط برای افزایش ظرفیت و توسعه واحدهایی که محصولاتی با قابلیت رقابت‌پذیری داخلی و همچنین بازارهای صادراتی دارند و در حال حاضر به صورت نیمه فعال هستند،  از جمله راهکارهای تحقق جهش تولید است. 

دیدار با مجمع نمایندگان استان فارس، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین حضور در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید فارس از دیگر برنامه‌های رزم حسینی به استان فارس است.

 

بخش خصوصی رقابت سرمایه گذاری صنعت معدن و تجارت برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر