کد خبر: 976486 A

استاندار فارس با اشاره به این که 17 هزار کیلومتر مربع از عرصه های این استان در حال اکتشاف معدنی است، گفت: باید اکتشافات انجام شده به سمت گشایش حرکت کند و به منظور بهره برداری مناسب، به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی در مراسم کلنگ زنی فاز 4 کارخانه فولاد پاسارگاد که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهارداشت: دغدغه کارخانه فولاد پاسارگاد و سایر واحدهای فولاد استان تهیه خوراک اولیه است که با حمایت وزارت صمت در زمینه اختصاص معادن آهن استان به این کارخانه ها، دغدغه مواد اولیه برطرف می شود.

وی ادامه داد: در زمینه صنعت فولاد دو کارخانه به بهره برداری رسیده و یک کارخانه نیز در دست احداث است؛ در زمینه آلومینیوم، کارخانه آلومینیوم جنوب که رتبه کشور را در سطح جهان از 18 به 14 رسانده است در این دولت ساخته شده است؛ بزرگ ترین کارخانه کربنات سدیم خاورمیانه در فیروزآباد و فراشبند فارس احداث شده و مطالبه مردم و سرمایه گذار آن کارخانه، راه اندازی فاز دوم است؛ همچنین احداث واحدهایی همچون کشنده خودرو و کارخانه نوآوری و افزایش تعداد کارخانه های سیمان به 11 واحد از دیگر دستاوردهای صنعتی فارس هستند.

استاندار فارس تصریح کرد: صنایع بزرگ و سنگینی که در دولت تدبیر و امید در استان شکل گرفته است آینده درخشان و رشد سریع صنعتی را نوید می دهد که نیازمند حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حرکت پرشتاب تر است.

رحیمی با بیان این که استان فارس مزیت ها و توانمندی های زیادی در زمینه نفت و گاز، سنگ های تزئینی، خاک نسوز، معادن سرب، روی، دولومیت و آهن های هماتیتی دارد، اظهارداشت: انتظار داریم برای کاهش بروکراسی اداری، اختیارات بیشتری به استان ها واگذار شود تا تصمیمات آسان تر و سریع تر انجام شود.

 

بخش خصوصی خاورمیانه رشد سرمایه گذاران وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر