کد خبر: 976315 A

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین:

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گفت: پنج تیم جستجو و نجات در کوهستان برای یافتن کوهنورد مفقود شده در الموت در حال انجام عملیات هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حکمت الله هاشمی با اعلام این خبرگفت: با توجه به گزارش دریافتی، یک کوهنورد، ۲۹ شهریور به قصد صعود به قله سیالان از سمت الموت، قزوین را ترک کرد و آخرین بار نیز در حدود نیمه شب روز دوشنبه ۳۱ شهریور با یکی از آشنایان خود تماس تلفنی برقرار کرد.

وی افزود: این کوهنورد در آخرین تماس تلفنی خود اعلام کرد که در مسیر سیالان به دریاسر تنکابن در حال تردد و از ناحیه پا نیز آسیب دیده است و پس از آن دیگر هیچگونه ارتباطی با وی برقرار نشده است.

هاشمی اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های مادر این کوهنورد و اطلاع به قوه قضائیه و نیروی انتظامی مازندران، چندین تیم جستجو و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر در حال انجام عملیات در منطقه هستند.

وی افزود: در پی مراجعه حضوری وابستگان این کوهنورد به جمعیت هلال احمر استان قزوین در روز گذشته به منظور تسریع در عملیات جستجو و بررسی سناریو‌های احتمالی، پنج تیم جستجو و نجات در کوهستان با حضور پنج نفر از اعضای تیم واکنش سریع، ۶ نفر از اعضای هیات کوهنوردی، ۲ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر الموت و یک نفر راهنمای محلی به منطقه سیالان اعزام شدند.

هاشمی اظهار کرد: تمامی مراحل جستجو و نجات این کوهنورد از طریق مراکز کنترل و هماهنگی عملیات استان‌های قزوین و مازندران کنترل خواهد شد تا هرچه سریعتر برای نجات جان این کوهنورد اقدام لازم صورت گیرد.

 

استان قزوین امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر قوه قضائیه کوهستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر