کد خبر: 976181 A

شهردار تبریز خبر داد؛

شهردار کلانشهر تبریز از افزایش ۲۵ درصدی تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی این شهر در دوره فعلی مدیریت شهری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،ایرج شهین‌باهر در گفت و گویی اظهار کرد: در سه سال اخیر موفق به احداث و بهره‌برداری از چهار ایستگاه آتش‌نشانی در سطح شهر شدیم که نسبت به سال‌های گذشته افزایش ۲۵ درصدی داشته است.

وی اضافه کرد: در طول چهل سال بعد از انقلاب اسلامی، تنها ۱۹ ایستگاه آتش‌نشانی در شهر وجود داشت که در دو سه سال اخیر موفق به احداث، تجهیز و راه‌اندازی چهار ایستگاه دیگر شدیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری غیرحضوری از ایستگاه جدید آتش‌نشانی، مطرح کرد: به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و عمل به پروتکل‌های بهداشتی، ایستگاه ۲۲ آتش‌نشانی تبریز به صورت غیرحضوری در صحن علنی شورای شهر به بهره برداری رسید.

شهین‌باهر، ایثار و فداکاری آتش‌نشانان در تامین سلامت و امنیت شهروندان را شایسته قدردانی دانست و گفت: مجاهدت‌های آتش‌نشانان در تامین سلامت و ایمنی شهروندان که گاه منجر به فوت یا آسیب جدی به این قشر خادم می‌شود، شایسته قدردانی است.

 وی خاطرنشان کرد: بر خود وظیفه می‌دانم به عنوان شهردار تبریز از زحمات و تلاش‌های فرماندهان و مجموعه آتش‌نشانی قدردانی کنم.

بر اساس استانداردهای جهانی برای هر ۵۰ هزار نفر جمعیت باید یک ایستگاه آتش نشانی وجود داشته باشد که بر این اساس کلان شهر ۲ میلیون نفری تبریز نیازمند حدود ۴۰ ایستگاه آتش نشانی است.

آتش نشانی شورای شهر صحن علنی فوت ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر